Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
M.METE KAÇAR
Köşe Yazarı
M.METE KAÇAR
 

BİR BEN NE YAPABİLİRİM?

  Yardımlaşma ve dayanışma toplum fertlerinin sahip olması gereken en güzel özelliklerdendir. Eğer çevremizdekilerle sürekli yardımlaşma içerisinde olursak hem daha mutlu hem de daha huzurlu oluruz. Bireysel ve toplumsal olarak yardımlaşma ve dayanışma insan açısından büyük önem taşır. Bu nedenle günlük hayatımızda ihtiyacı olanlara yardım etmekten geri kalmayalım. “Bu işlerin içeresinde birisi olarak her gün ihtiyaç sahibi kardeşlerimizle karşılaşıyoruz.12 yıldır Genel Başkanlığını yapmakta olduğum “UTEF” Uluslararası Tüm Engelliler Yaşlılar Kimsesizler Federasyonu” beni iyiliğe yardıma insanlarla bir arada onlarla birlikte olmaya itiyor. Anne Babaların en büyük üzüntüsü engelli yavrusunun onlardan önce ölmesidir. Ne acı bir durum koklamaya kıyamadığınız, özenle besleyip büyüttüğünüz koruyup kolladığınız canlarınızın sizlerden önce ölmesini istemeniz. Bu istemeyerek te olsa zorunluluktan dolayı istenen bir arzu durumuna geliyor. Çünkü siz erken ölürseniz O özel yavrunuza bakılamıyacağını, perişan olabileceği düşüncesi hakim olmaktadır. Allah nasip ederse bizler bu konu üzerine yoğun çaba ve çalışmalar içerisindeyiz. En büyük arzum son derece donanımlı bir huzur evi bakım Evi’ni vatandaşlarımızın hizmetine sunmak onların korkularından kurtarmak her türlü bakımlarının garantisini vermek en büyük hedefimiz olduğunu belirtmek isterim. Önemli olan şu ki karşılığını beklemeden sürekli iyilik yapabilmek, bunu yapabiliyorsak, az şikâyet çok mutluluk demektir. O halde sevgiyi, vicdanı öne çıkaralım. Bir insanı üstün kılan, onu kendi arzu, ihtiraslarından kurtaran, sadece vicdanıdır. Hadi hep birlikte vicdanlarımızı ortaya koyalım. Bireysel ve toplumsal olarak yardımlaşma ve dayanışma insan açısından büyük önem taşımaktadır. Çağımızın en kötü hastalığı çaresizlik, kimsesizlik ve ilgisizliktir. Sanır ki insanoğlu hep diri ve sağlıklı kalacaktır. Allah hiç kimseye göstermesin ama yaşadığımız sürece hayatın akışını hepimiz görecek ve o akışı yaşayacağız. Günün birinde hiç beklemediğin anda yalnızlık, hastalık veyahut bir kaza sonucu bu saydıklarım kapımızı çalabileceği aklımızdan çıkmamalıdır. "Bu nedenle günlük hayatımızda ihtiyacı olanlara yardım etmekten geri kalmayalım. Birbirimize her şekilde faydamız dokunabilir. Lütfen hayatlara dokunmaktan çekinmeyin. “Bir ben ne yapabilirim” demeyin. Varlığınız bile yeterli olur çoğu zaman. Sosyal medyada farkındalık yaratmak bile ciddi bir faydadır. Yapılacak çok iş var. Her alanda ve her kesimden insana ihtiyaç var. Engelli ve yaşlılarımıza hizmeti vazife kabul eden bu Federasyonumuz bizlerin yardımı ile hizmet vermekte ayakta kalmaktadır. “Maddi durumu yerinde olan herkesin yardımlarınızla ve sponsorlarınızla ahiretinize katkıda bulunun”
Ekleme Tarihi: 23 Ocak 2020 - Perşembe

BİR BEN NE YAPABİLİRİM?

 

Yardımlaşma ve dayanışma toplum fertlerinin sahip olması gereken en güzel özelliklerdendir. Eğer çevremizdekilerle sürekli yardımlaşma içerisinde olursak hem daha mutlu hem de daha huzurlu oluruz. Bireysel ve toplumsal olarak yardımlaşma ve dayanışma insan açısından büyük önem taşır. Bu nedenle günlük hayatımızda ihtiyacı olanlara yardım etmekten geri kalmayalım. “Bu işlerin içeresinde birisi olarak her gün ihtiyaç sahibi kardeşlerimizle karşılaşıyoruz.12 yıldır Genel Başkanlığını yapmakta olduğum “UTEF” Uluslararası Tüm Engelliler Yaşlılar Kimsesizler Federasyonu” beni iyiliğe yardıma insanlarla bir arada onlarla birlikte olmaya itiyor. Anne Babaların en büyük üzüntüsü engelli yavrusunun onlardan önce ölmesidir. Ne acı bir durum koklamaya kıyamadığınız, özenle besleyip büyüttüğünüz koruyup kolladığınız canlarınızın sizlerden önce ölmesini istemeniz. Bu istemeyerek te olsa zorunluluktan dolayı istenen bir arzu durumuna geliyor. Çünkü siz erken ölürseniz O özel yavrunuza bakılamıyacağını, perişan olabileceği düşüncesi hakim olmaktadır.
Allah nasip ederse bizler bu konu üzerine yoğun çaba ve çalışmalar içerisindeyiz. En büyük arzum son derece donanımlı bir huzur evi bakım Evi’ni vatandaşlarımızın hizmetine sunmak onların korkularından kurtarmak her türlü bakımlarının garantisini vermek en büyük hedefimiz olduğunu belirtmek isterim. Önemli olan şu ki karşılığını beklemeden sürekli iyilik yapabilmek, bunu yapabiliyorsak, az şikâyet çok mutluluk demektir. O halde sevgiyi, vicdanı öne çıkaralım. Bir insanı üstün kılan, onu kendi arzu, ihtiraslarından kurtaran, sadece vicdanıdır. Hadi hep birlikte vicdanlarımızı ortaya koyalım.
Bireysel ve toplumsal olarak yardımlaşma ve dayanışma insan açısından büyük önem taşımaktadır. Çağımızın en kötü hastalığı çaresizlik, kimsesizlik ve ilgisizliktir. Sanır ki insanoğlu hep diri ve sağlıklı kalacaktır. Allah hiç kimseye göstermesin ama yaşadığımız sürece hayatın akışını hepimiz görecek ve o akışı yaşayacağız. Günün birinde hiç beklemediğin anda yalnızlık, hastalık veyahut bir kaza sonucu bu saydıklarım kapımızı çalabileceği aklımızdan çıkmamalıdır. "Bu nedenle günlük hayatımızda ihtiyacı olanlara yardım etmekten geri kalmayalım. Birbirimize her şekilde faydamız dokunabilir. Lütfen hayatlara dokunmaktan çekinmeyin. “Bir ben ne yapabilirim” demeyin. Varlığınız bile yeterli olur çoğu zaman. Sosyal medyada farkındalık yaratmak bile ciddi bir faydadır. Yapılacak çok iş var. Her alanda ve her kesimden insana ihtiyaç var. Engelli ve yaşlılarımıza hizmeti vazife kabul eden bu Federasyonumuz bizlerin yardımı ile hizmet vermekte ayakta kalmaktadır. “Maddi durumu yerinde olan herkesin yardımlarınızla ve sponsorlarınızla ahiretinize katkıda bulunun”

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haber380.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.