Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
ASAYİŞ Haber Girişi: 09.05.2022 - 18:44, Güncelleme: 09.05.2022 - 20:49

YENİVAKIF KÖYÜNDE TRAKTÖRLERE REFLEKTÖR TAKILDI

 

YENİVAKIF KÖYÜNDE TRAKTÖRLERE REFLEKTÖR TAKILDI

Düzce İl Jandarma Komutanlığı, Jandarma Trafik Şube Müdürlüğü ve Çilimli İlçe J.K.lığı ekiplerince başlatılan "REFLEKTÖR TAK GÖRÜNÜR OL" kampanyası kapsamında 09.05.2022 günü Çilimli ilçesi Yenivakıf Köyünde, vatandaşlarımızın traktörlerine reflektör dağıtımı yapılmıştır.
07-13 Mayıs 2022 Karayolu Trafik Güvenliği Haftası Etkinlikleri çerçevesinde, Traktörlerin karıştığı trafik kazaları ile bu kazalardan kaynaklı ölüm, yaralanma ve maddi hasarın sıfıra indirilmesi amacıyla; Düzce İl Jandarma Komutanlığı, Jandarma Trafik Şube Müdürlüğü ve Çilimli İlçe J.K.lığı ekiplerince başlatılan "REFLEKTÖR TAK GÖRÜNÜR OL" kampanyası kapsamında 09.05.2022 günü Çilimli ilçesi Yenivakıf Köyünde, vatandaşlarımızın traktörlerine reflektör dağıtımı yapılmıştır. Jandarma Trafik Timlerince Traktör Sürücülerine; "Koruma çerçevesi hayat kurtarır" projesi kapsamında ''Reflektör Tak, Görünür Ol'' Sloganıyla Reflektör Dağıtımı Yapılmıştır. Düzce'de Jandarma Trafik Timleri ve Çilimli İlçe J.K.lığı Asayiş Timlerince tarımsal faaliyette bulunan araçlara yönelik sabit ve seyir halinde özel trafik denetimi ve yerinde eğitim faaliyeti yapıldı. Etkinlikler kapsamında traktörlerde görünmeyi sağlayan üçgen reflektör, flaşörlü lamba ile 2001 yılından sonra üretilen traktörlerde zorunlu olan devrilme esnasında sürücünün traktörün altında kalarak ölmesini veya ağır yaralanmasını engelleyen “Devrilmeye Karşı Koruma Çerçevesi (ROPS)" bulunup bulunmadığı kontrol edildi. Traktör kazalarında, arkadan çarpmanın önlenmesi için, ışık donanımlarının çalışır durumda olması, traktör römorklarına "üçgen reflektör” takılması ve tepe lambası ile birlikte traktörlerin görünürlüğünün arttırılmasının büyük öneme sahip olduğu konusuna dikkat çekildi. Ekiplerce tarım işlerinde kullanılmak üzere imal edilmiş ve genişliği 2,55 metre ve 3,05 metre arasında veya daha fazla olan araçların günün kararmasından itibaren gün aydınlanıncaya kadar trafiğe çıkmamaları konularında traktör sürücülerine yerinde bilgilendirme yapıldı. Üreten, üretilene değer katan, ülkenin kalkınmasına katkı sağlayan çiftçilerin canlarının yanmaması için her türlü çalışmayı yapacaklarını belirten ekipler, kabin veya koruyucu çatı kullanımı, devrilme ve takla atma şeklindeki kazaların, ölümlü sonuçlanma ihtimalini dört kat düşürdüğünü belirterek sürücülerle birlikte traktör römorklarına reflektör taktı ve trafik güvenliği konusunda bilgilendirici broşürler dağıttı. Etkinlik esnasında faaliyet alanına gelen minik misafirleri için de hazırlıklı olan Jandarma TRAFİK ekipleri, küçük misafirlerine boyama kitabı, şapka, kırmızı düdük ve çikolata ikramında bulunarak onlardan özellikle emniyetli yolculuk yapılması adına traktörlere binip yolculuk yapmamaları sözünü aldı. Düzce Jandarma Trafik Şube Müdürlüğünce sorumluluk alanında bulunan tüm karayolu üzerinde yol kullanıcılarının can ve mal güvenliğinin sağlanması için trafik denetimi ve bilgilendirme faaliyetlerine devam edileceği ifade edildi.
Düzce İl Jandarma Komutanlığı, Jandarma Trafik Şube Müdürlüğü ve Çilimli İlçe J.K.lığı ekiplerince başlatılan "REFLEKTÖR TAK GÖRÜNÜR OL" kampanyası kapsamında 09.05.2022 günü Çilimli ilçesi Yenivakıf Köyünde, vatandaşlarımızın traktörlerine reflektör dağıtımı yapılmıştır.

07-13 Mayıs 2022 Karayolu Trafik Güvenliği Haftası Etkinlikleri çerçevesinde, Traktörlerin karıştığı trafik kazaları ile bu kazalardan kaynaklı ölüm, yaralanma ve maddi hasarın sıfıra indirilmesi amacıyla; Düzce İl Jandarma Komutanlığı, Jandarma Trafik Şube Müdürlüğü ve Çilimli İlçe J.K.lığı ekiplerince başlatılan "REFLEKTÖR TAK GÖRÜNÜR OL" kampanyası kapsamında 09.05.2022 günü Çilimli ilçesi Yenivakıf Köyünde, vatandaşlarımızın traktörlerine reflektör dağıtımı yapılmıştır.

Jandarma Trafik Timlerince Traktör Sürücülerine; "Koruma çerçevesi hayat kurtarır" projesi kapsamında ''Reflektör Tak, Görünür Ol'' Sloganıyla Reflektör Dağıtımı Yapılmıştır.

Düzce'de Jandarma Trafik Timleri ve Çilimli İlçe J.K.lığı Asayiş Timlerince tarımsal faaliyette bulunan araçlara yönelik sabit ve seyir halinde özel trafik denetimi ve yerinde eğitim faaliyeti yapıldı.

Etkinlikler kapsamında traktörlerde görünmeyi sağlayan üçgen reflektör, flaşörlü lamba ile 2001 yılından sonra üretilen traktörlerde zorunlu olan devrilme esnasında sürücünün traktörün altında kalarak ölmesini veya ağır yaralanmasını engelleyen “Devrilmeye Karşı Koruma Çerçevesi (ROPS)" bulunup bulunmadığı kontrol edildi.

Traktör kazalarında, arkadan çarpmanın önlenmesi için, ışık donanımlarının çalışır durumda olması, traktör römorklarına "üçgen reflektör” takılması ve tepe lambası ile birlikte traktörlerin görünürlüğünün arttırılmasının büyük öneme sahip olduğu konusuna dikkat çekildi.

Ekiplerce tarım işlerinde kullanılmak üzere imal edilmiş ve genişliği 2,55 metre ve 3,05 metre arasında veya daha fazla olan araçların günün kararmasından itibaren gün aydınlanıncaya kadar trafiğe çıkmamaları konularında traktör sürücülerine yerinde bilgilendirme yapıldı.

Üreten, üretilene değer katan, ülkenin kalkınmasına katkı sağlayan çiftçilerin canlarının yanmaması için her türlü çalışmayı yapacaklarını belirten ekipler, kabin veya koruyucu çatı kullanımı, devrilme ve takla atma şeklindeki kazaların, ölümlü sonuçlanma ihtimalini dört kat düşürdüğünü belirterek sürücülerle birlikte traktör römorklarına reflektör taktı ve trafik güvenliği konusunda bilgilendirici broşürler dağıttı.

Etkinlik esnasında faaliyet alanına gelen minik misafirleri için de hazırlıklı olan Jandarma TRAFİK ekipleri, küçük misafirlerine boyama kitabı, şapka, kırmızı düdük ve çikolata ikramında bulunarak onlardan özellikle emniyetli yolculuk yapılması adına traktörlere binip yolculuk yapmamaları sözünü aldı.

Düzce Jandarma Trafik Şube Müdürlüğünce sorumluluk alanında bulunan tüm karayolu üzerinde yol kullanıcılarının can ve mal güvenliğinin sağlanması için trafik denetimi ve bilgilendirme faaliyetlerine devam edileceği ifade edildi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haber380.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.