Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
EKONOMİ Haber Girişi: 07.01.2022 - 11:32, Güncelleme: 07.01.2022 - 11:32

TARIM SİGORTANIZI YAPTIRMAYI UNUTMAYINIZ

 

TARIM SİGORTANIZI YAPTIRMAYI UNUTMAYINIZ

Tarım Sigortaları 2022 yılı uygulamalarının yer aldığı "Tarım Sigortaları Havuzu Tarafından 2022 Yılında Kapsama Alınacak Riskler, Ürünler, Bölgeler ve Prim Desteği Oranlarına İlişkin Cumhurbaşkanı Kararı, 22/12/2021 tarih ve 31697 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir
Tarım Sigortaları 2022 yılı uygulamalarının yer aldığı "Tarım Sigortaları Havuzu Tarafından 2022 Yılında Kapsama Alınacak Riskler, Ürünler, Bölgeler ve Prim Desteği Oranlarına İlişkin Cumhurbaşkanı Kararı, 22/12/2021 tarih ve 31697 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Konu ile ilgili detaylı bilgi http://www.tarsim.gov.tr/ web adresinde yer almaktadır. İlimiz tarımsal üretiminde öne çıkan bitkisel ürünler için tarım sigortası poliçesi son kabul tarihleri aşağıda bildirilmiştir. TARSİM Sigorta Son Başvuru Tarihleri: Fındık: 28 Şubat 2022 Buğday: 21 Nisan 2022 Dane ve Silajlık Mısır: 10 Haziran 2022 Çeltik: 30 Haziran 2022   Mevcut kapsama ilave olarak, 2022 yılında ilk defa; Bitkisel Ürün Sigortasında; Belirlenen ürünlerde %5 den %15'e varan oranlarda "Dolu Riski" tarife fiyatlarında indirim yapılmıştır.    Büyükbaş Hayvan Hayat Sigortasında; Geniş ve dar kapsamlı süt sığırı, besi sığırı hayvan hayat sigortalarının prim fiyatlarında %16 oranında indirim yapılmıştır. Hırsızlık Teminatı prim fiyatlarında %16 oranında indirim yapılmıştır.   Küçükbaş Hayvan Hayat Sigortasında; Geniş ve dar kapsamlı küçükbaş hayvan hayat sigortalarının prim fiyatlarında %16 oranında indirim yapılmıştır. Hırsızlık Teminatı prim fiyatlarında %16 oranında indirim yapılmıştır.   Su Ürünleri Hayat Sigortasında; Su ürünleri hayat sigortalarının 3 risk kategorisindeki prim fiyatlarında %12 oranında indirim yapılmıştır.   Arıcılık Sigortasında; Kapsam genişletmesine yönelik; Arıcılık Kayıt Sistemine (AKS) kayıtlı ve plakalı olmak kaydıyla her tür modern kovan ve kara kovan arıcılık sigortası teminatları kapsamına alınmıştır.   Devlet prim desteği; 4931 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı kapsamında belirlenen riskler için tüm branşlarda, sigorta primi tutarının %50'si oranında uygulanacaktır.   Üreticilerin, tarım sigortası prim desteğinden yararlanabilmesi için Bakanlığımız kayıt sistemlerine kayıtlı olmaları ve bu kayıtlarını her yıl güncellemeleri gerekmektedir.
Tarım Sigortaları 2022 yılı uygulamalarının yer aldığı "Tarım Sigortaları Havuzu Tarafından 2022 Yılında Kapsama Alınacak Riskler, Ürünler, Bölgeler ve Prim Desteği Oranlarına İlişkin Cumhurbaşkanı Kararı, 22/12/2021 tarih ve 31697 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir

Tarım Sigortaları 2022 yılı uygulamalarının yer aldığı "Tarım Sigortaları Havuzu Tarafından 2022 Yılında Kapsama Alınacak Riskler, Ürünler, Bölgeler ve Prim Desteği Oranlarına İlişkin Cumhurbaşkanı Kararı, 22/12/2021 tarih ve 31697 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Konu ile ilgili detaylı bilgi http://www.tarsim.gov.tr/ web adresinde yer almaktadır. İlimiz tarımsal üretiminde öne çıkan bitkisel ürünler için tarım sigortası poliçesi son kabul tarihleri aşağıda bildirilmiştir.

TARSİM Sigorta Son Başvuru Tarihleri:

Fındık: 28 Şubat 2022

Buğday: 21 Nisan 2022

Dane ve Silajlık Mısır: 10 Haziran 2022

Çeltik: 30 Haziran 2022

 

Mevcut kapsama ilave olarak, 2022 yılında ilk defa;

Bitkisel Ürün Sigortasında;

Belirlenen ürünlerde %5 den %15'e varan oranlarda "Dolu Riski" tarife fiyatlarında indirim yapılmıştır. 

 

Büyükbaş Hayvan Hayat Sigortasında;

Geniş ve dar kapsamlı süt sığırı, besi sığırı hayvan hayat sigortalarının prim fiyatlarında %16 oranında indirim yapılmıştır. Hırsızlık Teminatı prim fiyatlarında %16 oranında indirim yapılmıştır.

 

Küçükbaş Hayvan Hayat Sigortasında;

Geniş ve dar kapsamlı küçükbaş hayvan hayat sigortalarının prim fiyatlarında %16 oranında indirim yapılmıştır. Hırsızlık Teminatı prim fiyatlarında %16 oranında indirim yapılmıştır.

 

Su Ürünleri Hayat Sigortasında;

Su ürünleri hayat sigortalarının 3 risk kategorisindeki prim fiyatlarında %12 oranında indirim yapılmıştır.

 

Arıcılık Sigortasında;

Kapsam genişletmesine yönelik; Arıcılık Kayıt Sistemine (AKS) kayıtlı ve plakalı olmak kaydıyla her tür modern kovan ve kara kovan arıcılık sigortası teminatları kapsamına alınmıştır.  

Devlet prim desteği; 4931 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı kapsamında belirlenen riskler için tüm branşlarda, sigorta primi tutarının %50'si oranında uygulanacaktır.

 

Üreticilerin, tarım sigortası prim desteğinden yararlanabilmesi için Bakanlığımız kayıt sistemlerine kayıtlı olmaları ve bu kayıtlarını her yıl güncellemeleri gerekmektedir.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haber380.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.