Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
DÜZCE YEREL HABER Haber Girişi: 10.09.2021 - 20:57, Güncelleme: 10.09.2021 - 20:57

Kadına yönelik şiddetle mücadele tanıtım toplantısı düzenlendi

 

Kadına yönelik şiddetle mücadele tanıtım toplantısı düzenlendi

İlimizde faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşlarına yönelik, 4. Ulusal Eylem Planı kapsamında, kadına yönelik şiddetle mücadele tanıtım toplantısı düzenlendi.
2021-2025 yıllarını kapsayan Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 4. Ulusal Eylem Planı'nı kapsamında Şiddete sıfır tolerans" ilkesi doğrultusunda kadına yönelik her türlü şiddeti önlemek amacıyla yeni dönemin şiddetle mücadele yol haritası 5 ana hedef, 28 strateji ve 227 faaliyet şeklinde yapılandırıldı. Ana hedefler, "Adalete erişim ve mevzuat", "Politika ve koordinasyon", "Koruyucu önleyici hizmetler", "Toplumsal farkındalık" ve "Veri ve istatistik" olarak belirlendi. Eylem planında, adalete erişim ve mevzuat hedefinin stratejileri, şiddetle mücadele mevzuatı gözden geçirilecek ve etkin uygulanması, kadına yönelik şiddet eylemlerinin etkili ve orantılı şekilde cezalandırılması ve adli süreçte mağdurun haklarını etkin kullanmasının sağlanması yer aldı. Stratejilerin uygulanacağı faaliyetleri arasında "farklı ülkelerde kadına yönelik şiddet eylemlerinin cezalandırılması ve infaz uygulamalarına yönelik inceleme raporu hazırlanması, toplumda kadına yönelik şiddet suçlarına ilişkin adalet ve cezalandırma algısının analiz edilmesi için alan araştırması yapılması" da yer alıyor. Bu kapsamda bugün Gençlik Spor Hizmetleri Toplantı Salonunda Sivil Toplum Ögütleri Adına Seminere Katılan Düzce Aşiyan Derneği Düzce Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen "Ulusal Eylem Planı" başlıklı seminere katılılm gösterdi.
İlimizde faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşlarına yönelik, 4. Ulusal Eylem Planı kapsamında, kadına yönelik şiddetle mücadele tanıtım toplantısı düzenlendi.

2021-2025 yıllarını kapsayan Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 4. Ulusal Eylem Planı'nı kapsamında Şiddete sıfır tolerans" ilkesi doğrultusunda kadına yönelik her türlü şiddeti önlemek amacıyla yeni dönemin şiddetle mücadele yol haritası 5 ana hedef, 28 strateji ve 227 faaliyet şeklinde yapılandırıldı.

Ana hedefler, "Adalete erişim ve mevzuat", "Politika ve koordinasyon", "Koruyucu önleyici hizmetler", "Toplumsal farkındalık" ve "Veri ve istatistik" olarak belirlendi.

Eylem planında, adalete erişim ve mevzuat hedefinin stratejileri, şiddetle mücadele mevzuatı gözden geçirilecek ve etkin uygulanması, kadına yönelik şiddet eylemlerinin etkili ve orantılı şekilde cezalandırılması ve adli süreçte mağdurun haklarını etkin kullanmasının sağlanması yer aldı.

Stratejilerin uygulanacağı faaliyetleri arasında "farklı ülkelerde kadına yönelik şiddet eylemlerinin cezalandırılması ve infaz uygulamalarına yönelik inceleme raporu hazırlanması, toplumda kadına yönelik şiddet suçlarına ilişkin adalet ve cezalandırma algısının analiz edilmesi için alan araştırması yapılması" da yer alıyor.

Bu kapsamda bugün Gençlik Spor Hizmetleri Toplantı Salonunda Sivil Toplum Ögütleri Adına Seminere Katılan Düzce Aşiyan Derneği Düzce Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen "Ulusal Eylem Planı" başlıklı seminere katılılm gösterdi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haber380.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.