KADIN GÜREŞÇİMİZ YASEMİN ADAR YARI FİNALDE
SPOR
07.05.2021 - 15:22, Güncelleme:
30.06.2021 - 18:18
KADIN GÜREŞÇİMİZ YASEMİN ADAR YARI FİNALDE
Bulgaristan başkenti Sofya'da devam eden Tokyo Olimpiyatları Kalifikasyon Turnuvasında Kadınlarda Avrupa Dünya Şampiyonumuz Yasemin ADAR Ekvatorlu ve Kübalı rakiplerini yenerek yarıfinale yükseldi
Bulgaristan başkenti Sofya'da devam eden Tokyo Olimpiyatları Kalifikasyon Turnuvasında Kadınlarda Avrupa Dünya Şampiyonumuz Yasemin ADAR Ekvatorlu ve Kübalı rakiplerini yenerek yarıfinale yükseldi
76 kg Yasemin ADAR ilk turda Ekvatorlu rakibi Genesis Reasco VALDES'i (18-7) sayı tuşuyla Çeyrek finalde de U23 Dünya Şampiyonu Kübalı Milayims Marin POTRİLLE'i (2-0) öndeyken tuşla yenerek yarıfinale yükseldi
Güreşçimiz yarıfinalde Dünya 3.sü Avrupa 2.si Avusturyalı Martina Kuenz ile karşılaşacak.
Yarı finaller Saat 17.00'den itibaren TRTSPOR 2'de CANLI olarak yayınlanacak
ZEYNEP YETGİL VE BUSE TOSUN REPESAJI BEKLİYOR
53 kg Zeynep YETGİL ilk turda Macar Mercedes Denes'i (10-0) sayı tuşuyla ikinci turda Avrupa Şampiyonu Hollandalı Jessica Blaszka'yı (5-3) yenerek çeyrek finale yükseldi Çeyrek finalde Avrupa Şampiyonu Rus Olga Khoroshavtseva'ya yenildi Rus güreşçi finale yükselirse güreşçimiz repesajda Alman Wendle/ Moldovalı Leorda galibiyle karşılaşacak.
68 kg Buse TOSUN ilk turda Dominikli Yessica Ovideio PEREZ'i (4-2) yendi.
Güreşçimiz Avrupa Şampiyonu Bulgar Mimi Nikolava HRİSTOVA'ya yenildi.
Bulgar güreşçisi finale yükseldiği takdirde güreşçimiz repesajda Hintli Nisha ile karşılaşacak.
62 kg Elif Jale YEŞİLIRMAK Romen Kriszta Tunde Incze (2-2) son saniyelerde verdiği puan ile yenildi ve elendi
57 kg Bedia GÜN de Dünya Şampiyonu Kanadalı Linda Morais'e yenildi ve elendi.
Bulgaristan başkenti Sofya'da devam eden Tokyo Olimpiyatları Kalifikasyon Turnuvasında Kadınlarda Avrupa Dünya Şampiyonumuz Yasemin ADAR Ekvatorlu ve Kübalı rakiplerini yenerek yarıfinale yükseldi
Bulgaristan başkenti Sofya'da devam eden Tokyo Olimpiyatları Kalifikasyon Turnuvasında Kadınlarda Avrupa Dünya Şampiyonumuz Yasemin ADAR Ekvatorlu ve Kübalı rakiplerini yenerek yarıfinale yükseldi
76 kg Yasemin ADAR ilk turda Ekvatorlu rakibi Genesis Reasco VALDES'i (18-7) sayı tuşuyla Çeyrek finalde de U23 Dünya Şampiyonu Kübalı Milayims Marin POTRİLLE'i (2-0) öndeyken tuşla yenerek yarıfinale yükseldi
Güreşçimiz yarıfinalde Dünya 3.sü Avrupa 2.si Avusturyalı Martina Kuenz ile karşılaşacak.
Yarı finaller Saat 17.00'den itibaren TRTSPOR 2'de CANLI olarak yayınlanacak
ZEYNEP YETGİL VE BUSE TOSUN REPESAJI BEKLİYOR
53 kg Zeynep YETGİL ilk turda Macar Mercedes Denes'i (10-0) sayı tuşuyla ikinci turda Avrupa Şampiyonu Hollandalı Jessica Blaszka'yı (5-3) yenerek çeyrek finale yükseldi Çeyrek finalde Avrupa Şampiyonu Rus Olga Khoroshavtseva'ya yenildi Rus güreşçi finale yükselirse güreşçimiz repesajda Alman Wendle/ Moldovalı Leorda galibiyle karşılaşacak.
68 kg Buse TOSUN ilk turda Dominikli Yessica Ovideio PEREZ'i (4-2) yendi.
Güreşçimiz Avrupa Şampiyonu Bulgar Mimi Nikolava HRİSTOVA'ya yenildi.
Bulgar güreşçisi finale yükseldiği takdirde güreşçimiz repesajda Hintli Nisha ile karşılaşacak.
62 kg Elif Jale YEŞİLIRMAK Romen Kriszta Tunde Incze (2-2) son saniyelerde verdiği puan ile yenildi ve elendi
57 kg Bedia GÜN de Dünya Şampiyonu Kanadalı Linda Morais'e yenildi ve elendi.
Habere ifade bırak !
Bu habere hiç ifade kullanılmamış ilk ifadeyi siz kullanın.
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları
(0)
Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.