Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
M.METE KAÇAR
Köşe Yazarı
M.METE KAÇAR
 

YİNE AYLARDAN KASIM.

  Her Ulusun tarihinde kahramanlar yatar. Bizim Cumhuriyet tarihimizdeki en büyük kahramanların başında ise Mustafa Kemal Atatürk gelir. Yine onun aramızdan ayrılışının üzüntüsünü yaşadığımız bir gündeyiz. Yine aylardan Kasım Yine o hüzünlü Kasım ayı geldi çattı. Bugün günlerden 10 Kasım saat dokuzu beş geçiyor’un yaklaştığı gün yine boğazımızın düğüm düğüm olduğu günlerden Ulu önder Atatürk yaşamı boyunca Ulusu için çalışmış dünya da nadir liderlerden biridir. Ömrü yettiğince bize kazandırdığı devrimlerle ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarmıştır. Atatürk' ü önce tanımalı ardından yurdumuz ve Türk Ulusu için yaptıklarını anlamalı ve anlatmalıyız. Atatürk çok çalıştı ve yorularak aramızdan ayrıldı. Ancak bizler onun birer evlatları olarak izini sürdürmeliyiz. Cumhuriyeti sonsuza dek ayakta tutmak için çaba göstermeliyiz. Atatürk güçlü mantıklı bir kişiliğe sahipti. Sert ve kaideli devlet adamlığının yanı sıra, sevgi dolu, yardımsever bir insandı. Yurdunu ve Ulusunu gelecek tüm zararlardan korumaya çalışırdı. Yurt ve Ulus en kutsal değerlerindendi. Yaşamı boyunca hiçbir zorluktan yılmamış hep başarma güdüsüyle çalışmıştır. Hastalığının son evrelerinde bile her şeye rağmen kendini Ulusuna hizmet etmeye adayan koca yürekli bir Devlet adamıydı. .Aradan 82 yıl geçmiş olmasına rağmen ,Atatürk'e olan sevgi ve saygımız dünya var oldukça devam edecektir. O'nun vatanı adına yapmış olduğu hizmetleri gelecek nesillerimize en iyi şekilde anlatmalı ve öğretmeliyiz. Anlatmalıyız ki çok büyük zorluklar içerisinde kazanılan Kurtuluş Savaşı'nın ve kurulan Cumhuriyet’in değeri daha iyi anlaşılsın. Atatürk'ü anlamak onun fikirlerini çok iyi bilerek tatbik etmekten geçer. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurulması bir devrin yeniden yazılmasıdır, adeta. Yurdun dört bir yanı işgal altında inlerken, bağımsızlık ateşi hiçbir zaman sönmeyen Türk Milletine önderlik yapan Atatürk, Milletimizin esaret altında yaşamasını aklının ucundan bile geçirmeyerek, Tarih sayfalarındaki, inancın zafere dönüştüğü, en büyük bağımsızlık savaşının mimarı olmayı hak etmiştir. Bu sayede; Medeniyet yarışının tüm hızıyla devam ettiği günümüz dünyasında, Yüce Türk Milleti bağımsızlığından ve kültüründen taviz vermeden hak ettiği muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkmak için kararlılıkla ilerlemektedir. Bağımsızlık aşkı, ilke ve inkılâpları ile mücadele azmi şimdiye kadar olduğu gibi, bundan sonra da bizlere ilham kaynağı olmaya devam edecektir. Milletimizin istiklali ve istikbali uğruna yaptıkları için O’na minnettarız. Dünya var oldukça Türk Milleti O’nu kalbinin derinliklerinde sevmeye ve hayatın her alanında yaşatmaya devam edecektir. Ruhu şad, mekânı cennet olsun.
Ekleme Tarihi: 09 Kasım 2020 - Pazartesi

YİNE AYLARDAN KASIM.

 
Her Ulusun tarihinde kahramanlar yatar. Bizim Cumhuriyet tarihimizdeki en büyük kahramanların başında ise Mustafa Kemal Atatürk gelir. Yine onun aramızdan ayrılışının üzüntüsünü yaşadığımız bir gündeyiz. Yine aylardan Kasım Yine o hüzünlü Kasım ayı geldi çattı. Bugün günlerden 10 Kasım saat dokuzu beş geçiyor’un yaklaştığı gün yine boğazımızın düğüm düğüm olduğu günlerden Ulu önder Atatürk yaşamı boyunca Ulusu için çalışmış dünya da nadir liderlerden biridir. Ömrü yettiğince bize kazandırdığı devrimlerle ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarmıştır. Atatürk' ü önce tanımalı ardından yurdumuz ve Türk Ulusu için yaptıklarını anlamalı ve anlatmalıyız. Atatürk çok çalıştı ve yorularak aramızdan ayrıldı. Ancak bizler onun birer evlatları olarak izini sürdürmeliyiz. Cumhuriyeti sonsuza dek ayakta tutmak için çaba göstermeliyiz. Atatürk güçlü mantıklı bir kişiliğe sahipti. Sert ve kaideli devlet adamlığının yanı sıra, sevgi dolu, yardımsever bir insandı. Yurdunu ve Ulusunu gelecek tüm zararlardan korumaya çalışırdı. Yurt ve Ulus en kutsal değerlerindendi. Yaşamı boyunca hiçbir zorluktan yılmamış hep başarma güdüsüyle çalışmıştır. Hastalığının son evrelerinde bile her şeye rağmen kendini Ulusuna hizmet etmeye adayan koca yürekli bir Devlet adamıydı. .Aradan 82 yıl geçmiş olmasına rağmen ,Atatürk'e olan sevgi ve saygımız dünya var oldukça devam edecektir. O'nun vatanı adına yapmış olduğu hizmetleri gelecek nesillerimize en iyi şekilde anlatmalı ve öğretmeliyiz. Anlatmalıyız ki çok büyük zorluklar içerisinde kazanılan Kurtuluş Savaşı'nın ve kurulan Cumhuriyet’in değeri daha iyi anlaşılsın.
Atatürk'ü anlamak onun fikirlerini çok iyi bilerek tatbik etmekten geçer. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurulması bir devrin yeniden yazılmasıdır, adeta. Yurdun dört bir yanı işgal altında inlerken, bağımsızlık ateşi hiçbir zaman sönmeyen Türk Milletine önderlik yapan Atatürk, Milletimizin esaret altında yaşamasını aklının ucundan bile geçirmeyerek, Tarih sayfalarındaki, inancın zafere dönüştüğü, en büyük bağımsızlık savaşının mimarı olmayı hak etmiştir. Bu sayede; Medeniyet yarışının tüm hızıyla devam ettiği günümüz dünyasında, Yüce Türk Milleti bağımsızlığından ve kültüründen taviz vermeden hak ettiği muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkmak için kararlılıkla ilerlemektedir.
Bağımsızlık aşkı, ilke ve inkılâpları ile mücadele azmi şimdiye kadar olduğu gibi, bundan sonra da bizlere ilham kaynağı olmaya devam edecektir. Milletimizin istiklali ve istikbali uğruna yaptıkları için O’na minnettarız. Dünya var oldukça Türk Milleti O’nu kalbinin derinliklerinde sevmeye ve hayatın her alanında yaşatmaya devam edecektir. Ruhu şad, mekânı cennet olsun.
Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haber380.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.