Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
EYYÜP AYDIN
Köşe Yazarı
EYYÜP AYDIN
 

HER İŞİMİZ GÖSTERMELİK

Şöyle çevrenize bir bakın, yapılan hizmetlerin tamamına yakını genelikle göstermelik. Aynı yolu onlarca kez yeniden yapıyoruz. Asfalt döküyoruz, aynı yolu defalarca yeniden asfaltlıyoruz. Altyapı çalışmaları yapıyoruz, yağmur yağdığında yollar göle dönüşüyor, ev ve işyerlerini su basıyor, insanlar hayatını kaybediyor. Kasabalarımız, şehirlerimiz imar hatalarından geçilmiyor. Bu yüzden ÇARPIK yapılaşmanın önüne geçilemiyor. Yeşil alanlar neredeyse yok edildi.   Avrupalı altyapı için kazı çalışmalarını bir kez yapıyor ve altyapı hizmetlerini tek kalemde tamamlıyor. Bizde ise kanalizasyon, yağmur suyu, doğalgaz, elektrik ve telefon tellerinin yer altına alınması için ayrı ayrı kazı çalışmaları yapıyoruz. Bu çalışmalar da yarım yamalak oluyor. Altyapı yetersiz denilip, kazılan yeri bir daha kazıyoruz. Kentlerde altyapı çalışmaları için 70 yılı aşkındır kazı çalışmaları yapılıyor, hala altyapıda 3-5 kent hariç yüzde 80'ne ulaşmış değiliz. Kaldırım yapıyoruz, aynı kaldırımı onlarca kez söküp yeniden yapıyoruz. Peki neden böyle oluyor? Yapılan işlerin tamamı ranta ve oy devşirmeye yönelik olduğu için cadde ve sokaklardaki kazı çalışmaları bir türlü bitmek bilmiyor. Burada şu siyasi parti veya bu siyasi parti hiç fark etmiyor. Al birini vur diğerine. Ama kabahat bizde. Sorunlarımıza hep  ideolojik açıdan yaklaşıyoruz. Partizanlığı her şeyin üstünde tutuyoruz. Sonuçta kaybeden biz oluyoruz. Toplum olarak bunun farkına vardığımız gün bu ülkede çok şey değişir...                          
Ekleme Tarihi: 26 Ekim 2021 - Salı

HER İŞİMİZ GÖSTERMELİK

Şöyle çevrenize bir bakın, yapılan hizmetlerin tamamına yakını genelikle göstermelik. Aynı yolu onlarca kez yeniden yapıyoruz. Asfalt döküyoruz, aynı yolu defalarca yeniden asfaltlıyoruz. Altyapı çalışmaları yapıyoruz, yağmur yağdığında yollar göle dönüşüyor, ev ve işyerlerini su basıyor, insanlar hayatını kaybediyor. Kasabalarımız, şehirlerimiz imar hatalarından geçilmiyor. Bu yüzden ÇARPIK yapılaşmanın önüne geçilemiyor. Yeşil alanlar neredeyse yok edildi.

 

Avrupalı altyapı için kazı çalışmalarını bir kez yapıyor ve altyapı hizmetlerini tek kalemde tamamlıyor. Bizde ise kanalizasyon, yağmur suyu, doğalgaz, elektrik ve telefon tellerinin yer altına alınması için ayrı ayrı kazı çalışmaları yapıyoruz. Bu çalışmalar da yarım yamalak oluyor. Altyapı yetersiz denilip, kazılan yeri bir daha kazıyoruz. Kentlerde altyapı çalışmaları için 70 yılı aşkındır kazı çalışmaları yapılıyor, hala altyapıda 3-5 kent hariç yüzde 80'ne ulaşmış değiliz. Kaldırım yapıyoruz, aynı kaldırımı onlarca kez söküp yeniden yapıyoruz. Peki neden böyle oluyor? Yapılan işlerin tamamı ranta ve oy devşirmeye yönelik olduğu için cadde ve sokaklardaki kazı çalışmaları bir türlü bitmek bilmiyor. Burada şu siyasi parti veya bu siyasi parti hiç fark etmiyor. Al birini vur diğerine. Ama kabahat bizde. Sorunlarımıza hep  ideolojik açıdan yaklaşıyoruz. Partizanlığı her şeyin üstünde tutuyoruz. Sonuçta kaybeden biz oluyoruz. Toplum olarak bunun farkına vardığımız gün bu ülkede çok şey değişir...                        

 

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haber380.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.