Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
ALİ CEYLAN
Köşe Yazarı
ALİ CEYLAN
 

SÜLEYMAN DEMİREL-DEMOKRASİ VE KALKINMA MÜZESİ

  Müzenin kapısında, üzerinde “Ülkenin yönetimini üstlenecek iktidarlar seçimle gelip seçimle gitmelidir,İktidarlar kansız kavgasız el değiştirmelidir.İktidarlar halkın oyu ile gelmeli halkın oyu ile gitmelidir.” yazılı seçim sandığı. Süleyman Demirel'i İslamköy’den alıp Çankaya'ya çıkartan  Atatürk'ün kurduğu çağdaş  Türkiye Cumhuriyetidir. Bugün ve gelecekteki nesiller Türkiye'nin 1923’ten itibaren nereden nereye geldiğini demokrasi ve kalkınma müzesi sayesinde öğreneceklerdir..Müze halkımızın cumhuriyet döneminde demokrasi ve çağdaş hukuktan neler kazandığını anlatmaktadır. Demokrasi hukuk ve adalet kalkınmanın olmazsa olmaz şartıdır. Demokrasi,hukuk ve adalet bilim ve aklı iktidar yapmıştır.Domokrasi,hukuk,adalet ve bilimi reddeden,sadece inançlarla yönetilen bir Türkiye tarihin çöplüğünde yok olarak yerini almak mecburiyetinde kalacaktir. Süleyman Demirel müzenin açılışında verdiği mesajda Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyetin Türk milletine neler kazandırdığını,demokrasi,hukuk ve adaletin erdemini anlatmaktadır.Süleyman Demirel, sayın Özal ve onlarca şahsın Anadolu'nun en ücra köşelerinden gelerek ülke yönetiminin başına geçebilmeleri demokrasi ile mümkün olmuştur.        Oysa bugün olağanüstü şartlar altında demokrasi,hukukve adaletin önü olabildiğince kapatılarak yönetilmektedir.Ülkede sorunların çözülebilmesi için demokrasi ,hukuk ve adaletin önündeki engellerin kaldırılması,demokrasi ve kalkınma müzesinin verdiği mesajların iyi anlaşılması gerekiyor.Saygılarımla  
Ekleme Tarihi: 14 Eylül 2021 - Salı

SÜLEYMAN DEMİREL-DEMOKRASİ VE KALKINMA MÜZESİ

 

Müzenin kapısında, üzerinde “Ülkenin yönetimini üstlenecek iktidarlar seçimle gelip seçimle gitmelidir,İktidarlar kansız kavgasız el değiştirmelidir.İktidarlar halkın oyu ile gelmeli halkın oyu ile gitmelidir.” yazılı seçim sandığı.

Süleyman Demirel'i İslamköy’den alıp Çankaya'ya çıkartan  Atatürk'ün kurduğu çağdaş  Türkiye Cumhuriyetidir. Bugün ve gelecekteki nesiller Türkiye'nin 1923’ten itibaren nereden nereye geldiğini demokrasi ve kalkınma müzesi sayesinde öğreneceklerdir..Müze halkımızın cumhuriyet döneminde demokrasi ve çağdaş hukuktan neler kazandığını anlatmaktadır. Demokrasi hukuk ve adalet kalkınmanın olmazsa olmaz şartıdır. Demokrasi,hukuk ve adalet bilim ve aklı iktidar yapmıştır.Domokrasi,hukuk,adalet ve bilimi reddeden,sadece inançlarla yönetilen bir Türkiye tarihin çöplüğünde yok olarak yerini almak mecburiyetinde kalacaktir.

Süleyman Demirel müzenin açılışında verdiği mesajda Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyetin Türk milletine neler kazandırdığını,demokrasi,hukuk ve adaletin erdemini anlatmaktadır.Süleyman Demirel, sayın Özal ve onlarca şahsın Anadolu'nun en ücra köşelerinden gelerek ülke yönetiminin başına geçebilmeleri demokrasi ile mümkün olmuştur.

       Oysa bugün olağanüstü şartlar altında demokrasi,hukukve adaletin önü olabildiğince kapatılarak yönetilmektedir.Ülkede sorunların çözülebilmesi için demokrasi ,hukuk ve adaletin önündeki engellerin kaldırılması,demokrasi ve kalkınma müzesinin verdiği mesajların iyi anlaşılması gerekiyor.Saygılarımla

 

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haber380.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.