Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
DÜZCE YEREL HABER Haber Girişi: 03.01.2022 - 17:59, Güncelleme: 03.01.2022 - 17:59

TRAFİK SIKIŞIKLIĞINA AKILLI KAVŞAK MODELİ

 

TRAFİK SIKIŞIKLIĞINA AKILLI KAVŞAK MODELİ

Düzce Belediyesi, ulaşım ve trafik güvenliği için sürdürdüğü yatay ve düşey işaretleme çalışmalarının yanı sıra trafik sinyalizasyon çalışmalarına da ağırlık verdi. Kent Merkezindeki iki kavşakta manyetik dedektörlü sistem ile trafik hep açık olacak.
  Düzce Belediyesi, ulaşım ve trafik güvenliği için sürdürdüğü yatay ve düşey işaretleme çalışmalarının yanı sıra trafik sinyalizasyon çalışmalarına da ağırlık verdi. Kent Merkezindeki iki kavşakta manyetik dedektörlü sistem ile trafik hep açık olacak.   Trafik güvenliğinin sağlanması için kavşakların düzenlenmesi, planlanması ve işletilmesi amacıyla trafik yoğunluğunun gözlendiği kavşaklar etüt edilerek bu noktaların iyileştirilmesi için gerekli çalışmalar yapılıyor. Kervan Kavşağı ile başlayan akıllı sinyalizasyon çalışmalarına yenileri ekleniyor. Bu kapsamda Aziz Yıldırım Caddesi ve Atatürk Bulvarı üzerindeki trafik sinyalizasyonları son teknoloji sistemleri ile donatıldı.   YENİ TEKNOLOJİ KULLANILIYOR Kavşaklarda kırmızı ışıkta bekleme sürelerini aza indirmek için yeni teknolojiler kullanılması için çalışma başlatan Düzce Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü 2 kavşakta asfalt altına monte edilen loop dedektörler sayesinde oluşturulan elektriksel manyetik alandan araç geçişine göre yeşil ışık süresinin belirlenmesini sağladı. İlk etapta Aziz Yıldırım Caddesi ve Atatürk Bulvarında uygulanan sistem araç yoğunluğuna göre çalışarak yakıt ve zamandan tasarruf sağlanması hedefleniyor. YAYALAR İÇİN BUTON KOYULDU Düzce Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yayalar içinde gerekli çalışmalar yapılırken, trafik ve ulaşım güvenliği için çalışmalar tüm hızıyla sürdürülüyor. Sürücülerin yanı sıra yayaları da unutmayan Destek Hizmetleri Müdürlüğü kavşaklara geçiş üstünlüğü butonları da yerleştirmeye başladı. Böylelikle yayalar bastıkları buton ile karşıdan karşıya güvenli bir şekilde geçecek.   YENİ SİSTEMLERLE TRAFİK RAHATLATILACAK Düzcelilerin trafik şikâyetlerini en aza indirmek için yeni teknoloji ürünlerini kullanmak için çalışma başlattıklarını ve bunun ilk örneklerini de uygulamaya aldıklarını kaydeden Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “ Düzce’mizde trafik akışını düzenli ve güvenli bir şekilde sağlanması için sinyalizasyon sistemlerini yeniliyoruz. Kervan Kavşağı ile başlattığımız akıllı sinyalizasyon çalışmalarını loop dedektör adı verilen manyetik alan sistemi ile çalışan uygulama ile devam ediyoruz. Şimdilik iki kavşakta başladık. Ancak daha sonra diğer kavşaklarımızda da yeni sistemleri kullanacağız” diye konuştu.   TRAFİK KONTROL MERKEZİ KURULUYOR Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce’de trafik sorununu bitirmek için Ulaşım Master Planı anketlerinin ardından yeni yöntemlerle yol alacaklarını sözlerine eklerken trafikte kamera sistemlerinin de önemli olduğuna dikkat çekti. Tek merkezden tüm kavşakların kontrol edileceğini söyleyen Başkan Özlü; "Trafik İzleme noktasını kuracağız. Böylelikle özellikle akıllı sinyalizasyon olan kavşaklardaki trafik akışını balıkgözü kamera sistemleri ile 7/24 takip edeceğiz. Opet ve Metek Toki kavşaklarımız da kamera sistemleri ile donatılacak. Böylelikle tek bir merkezden tüm kavşaklarımızı kontrol edeceğiz” ifadelerinde bulundu.
Düzce Belediyesi, ulaşım ve trafik güvenliği için sürdürdüğü yatay ve düşey işaretleme çalışmalarının yanı sıra trafik sinyalizasyon çalışmalarına da ağırlık verdi. Kent Merkezindeki iki kavşakta manyetik dedektörlü sistem ile trafik hep açık olacak.

 

Düzce Belediyesi, ulaşım ve trafik güvenliği için sürdürdüğü yatay ve düşey işaretleme çalışmalarının yanı sıra trafik sinyalizasyon çalışmalarına da ağırlık verdi. Kent Merkezindeki iki kavşakta manyetik dedektörlü sistem ile trafik hep açık olacak.

 
Trafik güvenliğinin sağlanması için kavşakların düzenlenmesi, planlanması ve işletilmesi amacıyla trafik yoğunluğunun gözlendiği kavşaklar etüt edilerek bu noktaların iyileştirilmesi için gerekli çalışmalar yapılıyor. Kervan Kavşağı ile başlayan akıllı sinyalizasyon çalışmalarına yenileri ekleniyor. Bu kapsamda Aziz Yıldırım Caddesi ve Atatürk Bulvarı üzerindeki trafik sinyalizasyonları son teknoloji sistemleri ile donatıldı.

 
YENİ TEKNOLOJİ KULLANILIYOR
Kavşaklarda kırmızı ışıkta bekleme sürelerini aza indirmek için yeni teknolojiler kullanılması için çalışma başlatan Düzce Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü 2 kavşakta asfalt altına monte edilen loop dedektörler sayesinde oluşturulan elektriksel manyetik alandan araç geçişine göre yeşil ışık süresinin belirlenmesini sağladı. İlk etapta Aziz Yıldırım Caddesi ve Atatürk Bulvarında uygulanan sistem araç yoğunluğuna göre çalışarak yakıt ve zamandan tasarruf sağlanması hedefleniyor.


YAYALAR İÇİN BUTON KOYULDU
Düzce Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yayalar içinde gerekli çalışmalar yapılırken, trafik ve ulaşım güvenliği için çalışmalar tüm hızıyla sürdürülüyor. Sürücülerin yanı sıra yayaları da unutmayan Destek Hizmetleri Müdürlüğü kavşaklara geçiş üstünlüğü butonları da yerleştirmeye başladı. Böylelikle yayalar bastıkları buton ile karşıdan karşıya güvenli bir şekilde geçecek.

 
YENİ SİSTEMLERLE TRAFİK RAHATLATILACAK
Düzcelilerin trafik şikâyetlerini en aza indirmek için yeni teknoloji ürünlerini kullanmak için çalışma başlattıklarını ve bunun ilk örneklerini de uygulamaya aldıklarını kaydeden Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “ Düzce’mizde trafik akışını düzenli ve güvenli bir şekilde sağlanması için sinyalizasyon sistemlerini yeniliyoruz. Kervan Kavşağı ile başlattığımız akıllı sinyalizasyon çalışmalarını loop dedektör adı verilen manyetik alan sistemi ile çalışan uygulama ile devam ediyoruz. Şimdilik iki kavşakta başladık. Ancak daha sonra diğer kavşaklarımızda da yeni sistemleri kullanacağız” diye konuştu.

 
TRAFİK KONTROL MERKEZİ KURULUYOR
Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce’de trafik sorununu bitirmek için Ulaşım Master Planı anketlerinin ardından yeni yöntemlerle yol alacaklarını sözlerine eklerken trafikte kamera sistemlerinin de önemli olduğuna dikkat çekti. Tek merkezden tüm kavşakların kontrol edileceğini söyleyen Başkan Özlü; "Trafik İzleme noktasını kuracağız. Böylelikle özellikle akıllı sinyalizasyon olan kavşaklardaki trafik akışını balıkgözü kamera sistemleri ile 7/24 takip edeceğiz. Opet ve Metek Toki kavşaklarımız da kamera sistemleri ile donatılacak. Böylelikle tek bir merkezden tüm kavşaklarımızı kontrol edeceğiz” ifadelerinde bulundu.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haber380.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.