Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Haber Girişi: 06.10.2021 - 19:13, Güncelleme: 06.10.2021 - 19:13

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ELE ALINDI

 

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ELE ALINDI

İş Sağlığı Güvenliği (İSG) konularının ağırlıklı olarak ele alındığı toplantıya Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Mustafa Kayıkcı ile DESOB Genel Sekreteri Gökhan Aktürk katıldı.
  Çalışma ve Sosyal Güvenliği Bakanlığı ve TESK iş birliği ile ‘İş Sağlığı ve Güvenliği’ konusunda çevrim içi toplantı yapıldı. İş Sağlığı Güvenliği (İSG) konularının ağırlıklı olarak ele alındığı toplantıya Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Mustafa Kayıkcı ile DESOB Genel Sekreteri Gökhan Aktürk katıldı. TESK Başkanı Bendevi Palandöken’in de öncülük ettiği toplantıda İSG konuları için Bakanlık Çalışma Uzmanı Ahmet Erat Korkut bilgi verdi. İşçi sağlığı ile üretim ve verimlilik konularının birlikte ele alınması gerektiğine değinen Korkut, ‘İşçi güvenliğinin sağlanması ile üretim güvenliği de sağlanacağı için verim artar. Dolayısıyla kazanç yükselir. Alınan tedbirler sayesinde yangın ve patlama gibi tehlikeler ve sonuçları önlenir. Aynı şekilde makine ve cihaz arızalarının da önüne geçilir. Üretim, hizmet ve faaliyetler kesintisiz devam eder. İş kazası ve meslek hastalığı kaynaklı tazminat riski ortadan kalkar’ görüşlerine yer verdi. DESOB Başkanı Mustafa Kayıkcı da, çalışanların öncelikle can sağlığının korunması gerektiğini belirtti ve “İş yerleri hastalık ve sakatlıklar açısından riskler içerir. Bu riskler sonucu yaşanan bazı olumsuz sonuçların telafisi de olmayabilir. İşverenlerin belki de en önemli sorumluluğu çalışanların iş güvenliğini sağlamaktır. İşverenlerin en çok dikkat etmesi gereken konu hiç şüphesiz çalışanlarının can sağlığını koruyarak ve güvenli şekilde işlerini yürütmesidir. İş sağlığı ve güvenliği her şeyden önce gelir. İş yerinizde istenmeyen kazaların yaşanmaması için gereken önlemler alınmalıdır. İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi sayesinde çalışanların, can güvenliğini sağlamayı öğrenmesi ve güvenli çalışma alanı yaratması amaçlanır” dedi. DESOB Genel Sekreteri Gökhan Aktürk de iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin yürütülmesine ilişkin destek ve teşvik mekanizmaları, işyerlerine sağlanan iş sağlığı ve güvenliği teşvik ve destekleri konularındaki uygulamalardan söz etti.
İş Sağlığı Güvenliği (İSG) konularının ağırlıklı olarak ele alındığı toplantıya Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Mustafa Kayıkcı ile DESOB Genel Sekreteri Gökhan Aktürk katıldı.

 

Çalışma ve Sosyal Güvenliği Bakanlığı ve TESK iş birliği ile ‘İş Sağlığı ve Güvenliği’ konusunda çevrim içi toplantı yapıldı. İş Sağlığı Güvenliği (İSG) konularının ağırlıklı olarak ele alındığı toplantıya Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Mustafa Kayıkcı ile DESOB Genel Sekreteri Gökhan Aktürk katıldı.

TESK Başkanı Bendevi Palandöken’in de öncülük ettiği toplantıda İSG konuları için Bakanlık Çalışma Uzmanı Ahmet Erat Korkut bilgi verdi. İşçi sağlığı ile üretim ve verimlilik konularının birlikte ele alınması gerektiğine değinen Korkut, ‘İşçi güvenliğinin sağlanması ile üretim güvenliği de sağlanacağı için verim artar. Dolayısıyla kazanç yükselir. Alınan tedbirler sayesinde yangın ve patlama gibi tehlikeler ve sonuçları önlenir. Aynı şekilde makine ve cihaz arızalarının da önüne geçilir. Üretim, hizmet ve faaliyetler kesintisiz devam eder. İş kazası ve meslek hastalığı kaynaklı tazminat riski ortadan kalkar’ görüşlerine yer verdi.

DESOB Başkanı Mustafa Kayıkcı da, çalışanların öncelikle can sağlığının korunması gerektiğini belirtti ve “İş yerleri hastalık ve sakatlıklar açısından riskler içerir. Bu riskler sonucu yaşanan bazı olumsuz sonuçların telafisi de olmayabilir. İşverenlerin belki de en önemli sorumluluğu çalışanların iş güvenliğini sağlamaktır. İşverenlerin en çok dikkat etmesi gereken konu hiç şüphesiz çalışanlarının can sağlığını koruyarak ve güvenli şekilde işlerini yürütmesidir. İş sağlığı ve güvenliği her şeyden önce gelir. İş yerinizde istenmeyen kazaların yaşanmaması için gereken önlemler alınmalıdır. İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi sayesinde çalışanların, can güvenliğini sağlamayı öğrenmesi ve güvenli çalışma alanı yaratması amaçlanır” dedi.

DESOB Genel Sekreteri Gökhan Aktürk de iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin yürütülmesine ilişkin destek ve teşvik mekanizmaları, işyerlerine sağlanan iş sağlığı ve güvenliği teşvik ve destekleri konularındaki uygulamalardan söz etti.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haber380.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.