Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Haber Girişi: 08.09.2021 - 12:34, Güncelleme: 08.09.2021 - 12:34

Okulum Temiz Belge Yenileme Denetimleri Tamamlanmıştır

 

Okulum Temiz Belge Yenileme Denetimleri Tamamlanmıştır

Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ile 27 Temmuz 2020 tarihinde imzalanan "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü" çerçevesinde başlayan "Okulum Temiz" belgelendirme çalışmalar kapsamında, 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında tüm okullarımızın belgeleri yenilenmiştir.
Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ile 27 Temmuz 2020 tarihinde imzalanan "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü" çerçevesinde  başlayan "Okulum Temiz" belgelendirme çalışmalar kapsamında, 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında tüm okullarımızın belgeleri yenilenmiştir. İlimizde bu süreci büyük bir titizlikle sürdürerek ve salgın döneminde gerekli koşulları sağlayarak, "Okulum Temiz" belgesi alan tüm okullarımızda 1 yıllık sürenin dolmasını beklemeden Haziran ayı itibari ile başlatılan "Belge Yenileme Denetimleri"  tamamlanmıştır. Denetçilerimiz tüm okullarımızı anlık olarak izleyip, değerlendirmiş ve belirlenen ihtiyaçlar hızla giderilmiştir. Yüz yüze eğitimin başladığı yeni eğitim öğretim yılında   okullarımızın ziyaretçi şartları, sınıfları,  lavaboları, pansiyonları ve diğer kısımlarının temizliği, salgın dönemine ilişkin vaka takibinin nasıl yapılacağı gibi hususlar işyeri sağlık ve güvenliği uzmanlarımız tarafından dikkatle değerlendirilmektedir. Okullarımız, denetçilerimiz tarafından periyodik olarak denetlenmeye devam edecektir. Ayrıca 19 Ağustos 2021 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı doğrultusunda, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında okullarda alınması gereken tedbirlere ilişkin olarak Bakanlığımız ve Sağlık Bakanlığı iş birliğinde hazırlanan "Covid-19 Salgınında Okullarda Alınması Gereken Önlemler Rehberi" ve "Okullarda Covid-19 Pozitif Vaka Çıkması Durumunda Yapılması Gereken Uygulamalar Rehberi" ile ilgili gerekli bilgilendirmeler tüm okullarımıza yapılmış ve ilgili tedbirlerin alınması sağlanmıştır. İlimize gönderilen 965.587 TL ödenekle maske, dezenfektan ve temizlik malzemesi temin edilerek, tüm okullarımıza ve kurumlarımıza dağıtımı gerçekleştirilmiştir.   Yüz yüze eğitim öğretim devam ederken uygulama, izleme ve gözetim süreçleri  Müdürlüğümüz tarafından hassasiyetle yürütülmektedir. 
Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ile 27 Temmuz 2020 tarihinde imzalanan "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü" çerçevesinde başlayan "Okulum Temiz" belgelendirme çalışmalar kapsamında, 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında tüm okullarımızın belgeleri yenilenmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ile 27 Temmuz 2020 tarihinde imzalanan "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü" çerçevesinde  başlayan "Okulum Temiz" belgelendirme çalışmalar kapsamında, 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında tüm okullarımızın belgeleri yenilenmiştir.

İlimizde bu süreci büyük bir titizlikle sürdürerek ve salgın döneminde gerekli koşulları sağlayarak, "Okulum Temiz" belgesi alan tüm okullarımızda 1 yıllık sürenin dolmasını beklemeden Haziran ayı itibari ile başlatılan "Belge Yenileme Denetimleri"  tamamlanmıştır. Denetçilerimiz tüm okullarımızı anlık olarak izleyip, değerlendirmiş ve belirlenen ihtiyaçlar hızla giderilmiştir.

Yüz yüze eğitimin başladığı yeni eğitim öğretim yılında   okullarımızın ziyaretçi şartları, sınıfları,  lavaboları, pansiyonları ve diğer kısımlarının temizliği, salgın dönemine ilişkin vaka takibinin nasıl yapılacağı gibi hususlar işyeri sağlık ve güvenliği uzmanlarımız tarafından dikkatle değerlendirilmektedir.

Okullarımız, denetçilerimiz tarafından periyodik olarak denetlenmeye devam edecektir.

Ayrıca 19 Ağustos 2021 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı doğrultusunda, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında okullarda alınması gereken tedbirlere ilişkin olarak Bakanlığımız ve Sağlık Bakanlığı iş birliğinde hazırlanan "Covid-19 Salgınında Okullarda Alınması Gereken Önlemler Rehberi" ve "Okullarda Covid-19 Pozitif Vaka Çıkması Durumunda Yapılması Gereken Uygulamalar Rehberi" ile ilgili gerekli bilgilendirmeler tüm okullarımıza yapılmış ve ilgili tedbirlerin alınması sağlanmıştır.

İlimize gönderilen 965.587 TL ödenekle maske, dezenfektan ve temizlik malzemesi temin edilerek, tüm okullarımıza ve kurumlarımıza dağıtımı gerçekleştirilmiştir.  

Yüz yüze eğitim öğretim devam ederken uygulama, izleme ve gözetim süreçleri  Müdürlüğümüz tarafından hassasiyetle yürütülmektedir. 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haber380.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.