Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Haber Girişi: 07.09.2021 - 19:20, Güncelleme: 07.09.2021 - 19:24

Ülke Genelinde Yük Taşıyan Araçların Denetimi Gerçekleştirildi

 

Ülke Genelinde Yük Taşıyan Araçların Denetimi Gerçekleştirildi

Yük taşıyan araç sürücülerinin başta hız olmak üzere, araç kullanma ve yükleme sürelerine uymaları ve uygun şeritte sürme gibi trafik kurallarına uyma düzeylerinin arttırılarak trafik kazalarının azaltılması amacıyla, 03-04-05 Eylül 2021 tarihlerinde Yük Taşıyan Araçlara yönelik ülke genelinde eş zamanlı olarak özel denetim gerçekleştirildi.
Yük taşıyan araç sürücülerinin başta hız olmak üzere, araç kullanma ve yükleme sürelerine uymaları ve uygun şeritte sürme gibi trafik kurallarına uyma düzeylerinin arttırılarak trafik kazalarının azaltılması amacıyla, 03-04-05 Eylül 2021 tarihlerinde Yük Taşıyan Araçlara yönelik ülke genelinde eş zamanlı olarak özel denetim gerçekleştirildi. Yapılan denetimde 42. 465 araç/sürücü denetlendi ve 4.016 sürücünün trafik kural ihlali yaptığı tespit edildi.  653 araçta takoğraf bulundurulmadığı/kullanılmadığı, 581 sürücünün çalışma/dinlenme sürelerine uymadığı, 822 sürücünün yasal hız sınırlarına uymadığı, 79 aracın zorunlu mali sorumluluk sigortasının bulunmadığı anlaşıldı. Ayrıca Ülke Genelinde Radarla Hız Denetimi Gerçekleştirildi Hız ihlallerinin önlenmesi ve sürücüleri trafik kural, yasaklama ve kısıtlamalarına uygun şekilde araç kullanmaya yöneltmek amacıyla; 04-05-06 Eylül 2021 tarihleri arasında ülke genelinde eş zamanlı Hız Denetimleri gerçekleştirildi. Yapılan denetimde; 25 bin 065 araç/sürücünün hız ihlali yaptığı tespit edilerek işlem yapıldı.   Ayrıca Ülke Genelinde Motosiklet ve Motorlu Bisiklet Denetimi Gerçekleştirildi   Trafik kazalarını önlemek, sürücü ve yolcuların trafik güvenliğini arttırmak amacıyla 03-04-05 Eylül 2021 tarihlerinde arasında motosiklet ve motorlu bisiklet kullanımına yönelik olarak ülke genelinde eş zamanlı denetimler gerçekleştirildi. Yapılan denetimlerde; 2.944 sürücü/yolcunun koruma başlığı kullanmadığı, 987 sürücünün sürücü belgesiz olarak motosiklet ve motorlu bisiklet kullandığı, 205 motosiklet ve motorlu bisikletin tescil belgesi ve plakasının uygun durumda bulunmadığı, 421 motosikletin geçerli zorunlu mali sorumluluk sigortasının olmadığı tespit edildi. 672 motosiklet ve motorlu bisiklet trafikten men edilirken 72 sürücü belgesi     geçici olarak geri alındı. 28. 816 motosiklet ve motorlu bisiklet sürücüsünün denetlendiği denetim sonucunda 7 bin 476 ihlal tespit edilerek işlem uygulandı.  
Yük taşıyan araç sürücülerinin başta hız olmak üzere, araç kullanma ve yükleme sürelerine uymaları ve uygun şeritte sürme gibi trafik kurallarına uyma düzeylerinin arttırılarak trafik kazalarının azaltılması amacıyla, 03-04-05 Eylül 2021 tarihlerinde Yük Taşıyan Araçlara yönelik ülke genelinde eş zamanlı olarak özel denetim gerçekleştirildi.

Yük taşıyan araç sürücülerinin başta hız olmak üzere, araç kullanma ve yükleme sürelerine uymaları ve uygun şeritte sürme gibi trafik kurallarına uyma düzeylerinin arttırılarak trafik kazalarının azaltılması amacıyla, 03-04-05 Eylül 2021 tarihlerinde Yük Taşıyan Araçlara yönelik ülke genelinde eş zamanlı olarak özel denetim gerçekleştirildi.

Yapılan denetimde 42. 465 araç/sürücü denetlendi ve 4.016 sürücünün trafik kural ihlali yaptığı tespit edildi. 

  • 653 araçta takoğraf bulundurulmadığı/kullanılmadığı,
  • 581 sürücünün çalışma/dinlenme sürelerine uymadığı,
  • 822 sürücünün yasal hız sınırlarına uymadığı,
  • 79 aracın zorunlu mali sorumluluk sigortasının bulunmadığı anlaşıldı.

Ayrıca Ülke Genelinde Radarla Hız Denetimi Gerçekleştirildi

Hız ihlallerinin önlenmesi ve sürücüleri trafik kural, yasaklama ve kısıtlamalarına uygun şekilde araç kullanmaya yöneltmek amacıyla; 04-05-06 Eylül 2021 tarihleri arasında ülke genelinde eş zamanlı Hız Denetimleri gerçekleştirildi.

Yapılan denetimde;

  • 25 bin 065 araç/sürücünün hız ihlali yaptığı tespit edilerek işlem yapıldı.

 

Ayrıca Ülke Genelinde Motosiklet ve Motorlu Bisiklet Denetimi Gerçekleştirildi

 

Trafik kazalarını önlemek, sürücü ve yolcuların trafik güvenliğini arttırmak amacıyla 03-04-05 Eylül 2021 tarihlerinde arasında motosiklet ve motorlu bisiklet kullanımına yönelik olarak ülke genelinde eş zamanlı denetimler gerçekleştirildi.

Yapılan denetimlerde;

  • 2.944 sürücü/yolcunun koruma başlığı kullanmadığı,
  • 987 sürücünün sürücü belgesiz olarak motosiklet ve motorlu bisiklet kullandığı,
  • 205 motosiklet ve motorlu bisikletin tescil belgesi ve plakasının uygun durumda bulunmadığı,
  • 421 motosikletin geçerli zorunlu mali sorumluluk sigortasının olmadığı tespit edildi.
  • 672 motosiklet ve motorlu bisiklet trafikten men edilirken 72 sürücü belgesi

    geçici olarak geri alındı.

28. 816 motosiklet ve motorlu bisiklet sürücüsünün denetlendiği denetim sonucunda 7 bin 476 ihlal tespit edilerek işlem uygulandı.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haber380.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.