Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Haber Girişi: 28.08.2021 - 00:38, Güncelleme: 28.08.2021 - 00:38

AR-GE PROJELERİNE 30 MİLYON TL DESTEK

 

AR-GE PROJELERİNE 30 MİLYON TL DESTEK

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın tarım sektörünün ihtiyaç duyduğu öncelikli konularda yürüttüğü Ar-Ge Destek Programı kapsamında 17'nci başvuru dönemi başladı. Bu kapsamda verilecek toplam destek miktarı 30 milyon TL olarak belirlendi.
Tarım ve Orman Bakanlığı'nın tarım sektörünün ihtiyaç duyduğu öncelikli konularda yürüttüğü Ar-Ge Destek Programı kapsamında 17'nci başvuru dönemi başladı. Bu kapsamda verilecek toplam destek miktarı 30 milyon TL olarak belirlendi. Üniversiteler, TÜBİTAK Ar-Ge birimleri, sivil toplum ve meslek kuruluşları ile özel sektöre proje çağrısı yapan Tarım ve Orman Bakanlığı, 2007 yılından bu yana yürüttüğü program kapsamında 454 projeye toplam 108,5 milyon TL destek verdi. Tarım ve Orman Bakanlığı, 2007 yılından bu yana uyguladığı Ar-Ge projelerine tarımsal destek programı kapsamında 17'nci proje çağrısını yaptı. Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) bünyesinde yürütülen program kapsamında, tarım sektörünün ihtiyaç duyduğu öncelikli konularda Ar-Ge çalışması gerçekleştiren üniversiteler, TÜBİTAK Ar-Ge birimleri, sivil toplum ve meslek kuruluşları ile özel sektör, destekten yararlanmak için başvurabilecek. Programa son başvuru tarihi 8 Ekim 2021. Program kapsamında üniversiteler ve TÜBİTAK Ar-Ge birimleri için destek üst limiti 300 bin TL, en fazla destek oranı yüzde 100 olarak belirlendi. Sivil toplum ve meslek kuruluşları için de destek üst limiti 300 bin TL olmakla beraber, destek oranı en fazla yüzde 70 olarak tespit edildi. Özel sektör kuruluşlarına verilecek destek üst limiti 3 milyon TL, destek oranı da en fazla yüzde 70 olacak. Ar-Ge proje başvurularının 17'ncisi kapsamında verilecek toplam destek miktarı ise 30 milyon TL olarak belirlendi. Tarım sektörünün öncelikli konuları Bakanlık, bu yıl Ar-Ge desteği vereceği öncelikli konuları 40 madde halinde duyurdu. Bu konular arasında yaş meyve ve sebzede bahçeden markete kadar olan süreçte ürün kayıplarının azaltılmasına yönelik yeni yöntemler ve teknolojilerin geliştirilmesinden akıllı tarım teknolojilerinin üretim ve pazarlanmasında farkındalık ve rekabetçi ortamlar oluşturulmasına yönelik sistemlerin geliştirilmesine kadar pek çok başlık var. 2007'den bu yana 108,5 milyon TL destek Tarım ve Orman Bakanlığı, tarım sektörünün ihtiyaç duyduğu öncelikli konularda özel sektör Ar-Ge kültür ve kapasitesinin geliştirilmesi, yeni tür, çeşit, teknoloji, model, ürün gibi fark yaratacak yeniliklerin ortaya çıkarılması ve buradaki çıktıların çiftçiler ile tarımsal sanayicilere aktarılması amacıyla yürüttüğü program kapsamında 2007 yılından bu yana 454 projeye 108,5 milyon TL destek verdi.   
Tarım ve Orman Bakanlığı'nın tarım sektörünün ihtiyaç duyduğu öncelikli konularda yürüttüğü Ar-Ge Destek Programı kapsamında 17'nci başvuru dönemi başladı. Bu kapsamda verilecek toplam destek miktarı 30 milyon TL olarak belirlendi.

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın tarım sektörünün ihtiyaç duyduğu öncelikli konularda yürüttüğü Ar-Ge Destek Programı kapsamında 17'nci başvuru dönemi başladı. Bu kapsamda verilecek toplam destek miktarı 30 milyon TL olarak belirlendi.

Üniversiteler, TÜBİTAK Ar-Ge birimleri, sivil toplum ve meslek kuruluşları ile özel sektöre proje çağrısı yapan Tarım ve Orman Bakanlığı, 2007 yılından bu yana yürüttüğü program kapsamında 454 projeye toplam 108,5 milyon TL destek verdi.

Tarım ve Orman Bakanlığı, 2007 yılından bu yana uyguladığı Ar-Ge projelerine tarımsal destek programı kapsamında 17'nci proje çağrısını yaptı. Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) bünyesinde yürütülen program kapsamında, tarım sektörünün ihtiyaç duyduğu öncelikli konularda Ar-Ge çalışması gerçekleştiren üniversiteler, TÜBİTAK Ar-Ge birimleri, sivil toplum ve meslek kuruluşları ile özel sektör, destekten yararlanmak için başvurabilecek. Programa son başvuru tarihi 8 Ekim 2021.

Program kapsamında üniversiteler ve TÜBİTAK Ar-Ge birimleri için destek üst limiti 300 bin TL, en fazla destek oranı yüzde 100 olarak belirlendi. Sivil toplum ve meslek kuruluşları için de destek üst limiti 300 bin TL olmakla beraber, destek oranı en fazla yüzde 70 olarak tespit edildi. Özel sektör kuruluşlarına verilecek destek üst limiti 3 milyon TL, destek oranı da en fazla yüzde 70 olacak. Ar-Ge proje başvurularının 17'ncisi kapsamında verilecek toplam destek miktarı ise 30 milyon TL olarak belirlendi.

Tarım sektörünün öncelikli konuları

Bakanlık, bu yıl Ar-Ge desteği vereceği öncelikli konuları 40 madde halinde duyurdu. Bu konular arasında yaş meyve ve sebzede bahçeden markete kadar olan süreçte ürün kayıplarının azaltılmasına yönelik yeni yöntemler ve teknolojilerin geliştirilmesinden akıllı tarım teknolojilerinin üretim ve pazarlanmasında farkındalık ve rekabetçi ortamlar oluşturulmasına yönelik sistemlerin geliştirilmesine kadar pek çok başlık var.


2007'den bu yana 108,5 milyon TL destek

Tarım ve Orman Bakanlığı, tarım sektörünün ihtiyaç duyduğu öncelikli konularda özel sektör Ar-Ge kültür ve kapasitesinin geliştirilmesi, yeni tür, çeşit, teknoloji, model, ürün gibi fark yaratacak yeniliklerin ortaya çıkarılması ve buradaki çıktıların çiftçiler ile tarımsal sanayicilere aktarılması amacıyla yürüttüğü program kapsamında 2007 yılından bu yana 454 projeye 108,5 milyon TL destek verdi. 

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haber380.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.