Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Haber Girişi: 13.05.2022 - 11:17, Güncelleme: 13.05.2022 - 21:44

GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİ DEĞERLENDİRİLDİ

 

GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİ DEĞERLENDİRİLDİ

Düzce Üniversitesi Temiz Enerji Kaynakları Araştırma Merkezi (DÜTEM) ve Düzce Meslek Yüksekokulu iş birliği ile düzenlenen “Güneş Enerjisi Sistemleri: Elektrik Üretimi, Depolama ve Elektrikli Araçlar” başlıklı söyleşi çevrim içi olarak gerçekleştirildi.
Programın moderatörlüğünü gerçekleştiren Düzce Meslek Yüksekokulu ve DÜTEM Müdürü Doç. Dr. Ali Etem Gürel; Türkiye’nin kurulu gücü içerisinde güneş enerjisi santrallerinin payının %8’e ulaştığına ifade ederek, Türkiye’nin enerji ve emisyon azaltımı konusundaki hedeflerine ulaşmada güneş enerjisinin kritik önem taşıdığına değindi ve sözü konuşmacı Kerem Çilli’ye bıraktı. Dünya ve Türkiye’nin güneş enerjisi potansiyeli ile konuşmasına başlayan Çilli, Türkiye’nin güneş enerjisi potansiyeli açısından oldukça şanslı bir konumda yer aldığından bahsederek, Avrupa ülkeleri ile karşılaştırıldığında güneş panellerinden elektrik üretim kapasitemizin oldukça yüksek olduğuna değindi. Güneş enerjisinden elektrik üretimini sadece saha kurulumları ve büyük uygulamalar olarak düşünmemek gerektiğinin altını çizen konuşmacı, günümüzde mimari tasarımın da etkisiyle oldukça inovatif çözümlerle yapıların, kendi elektriğini karşılayabileceğini ve böylece her birimizin “Üreten Tüketici” olabileceğini söyledi ve bu konuda küresel ölçekte örnekleri katılımcılara aktardı. Elektrikli araçlara olan ilginin ve elektrikli araç şarj istasyonlarına yönelik teşviklerin sevindirici olduğuna işaret eden Kerem Çilli, mevcut şebeke altyapımızın bu yoğun enerji tüketimine karşı güçlendirilmesi ve yeni kurulacak şarj istasyonlarının da mutlaka güneş enerjisi destekli olması gerektiğine vurgu yaptı.  
Düzce Üniversitesi Temiz Enerji Kaynakları Araştırma Merkezi (DÜTEM) ve Düzce Meslek Yüksekokulu iş birliği ile düzenlenen “Güneş Enerjisi Sistemleri: Elektrik Üretimi, Depolama ve Elektrikli Araçlar” başlıklı söyleşi çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

Programın moderatörlüğünü gerçekleştiren Düzce Meslek Yüksekokulu ve DÜTEM Müdürü Doç. Dr. Ali Etem Gürel; Türkiye’nin kurulu gücü içerisinde güneş enerjisi santrallerinin payının %8’e ulaştığına ifade ederek, Türkiye’nin enerji ve emisyon azaltımı konusundaki hedeflerine ulaşmada güneş enerjisinin kritik önem taşıdığına değindi ve sözü konuşmacı Kerem Çilli’ye bıraktı.

Dünya ve Türkiye’nin güneş enerjisi potansiyeli ile konuşmasına başlayan Çilli, Türkiye’nin güneş enerjisi potansiyeli açısından oldukça şanslı bir konumda yer aldığından bahsederek, Avrupa ülkeleri ile karşılaştırıldığında güneş panellerinden elektrik üretim kapasitemizin oldukça yüksek olduğuna değindi.

Güneş enerjisinden elektrik üretimini sadece saha kurulumları ve büyük uygulamalar olarak düşünmemek gerektiğinin altını çizen konuşmacı, günümüzde mimari tasarımın da etkisiyle oldukça inovatif çözümlerle yapıların, kendi elektriğini karşılayabileceğini ve böylece her birimizin “Üreten Tüketici” olabileceğini söyledi ve bu konuda küresel ölçekte örnekleri katılımcılara aktardı.

Elektrikli araçlara olan ilginin ve elektrikli araç şarj istasyonlarına yönelik teşviklerin sevindirici olduğuna işaret eden Kerem Çilli, mevcut şebeke altyapımızın bu yoğun enerji tüketimine karşı güçlendirilmesi ve yeni kurulacak şarj istasyonlarının da mutlaka güneş enerjisi destekli olması gerektiğine vurgu yaptı.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haber380.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.