Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
DÜZCE YEREL HABER Haber Girişi: 30.08.2021 - 21:19, Güncelleme: 30.08.2021 - 22:11

(Görüntülü) BÜYÜK ZAFERİ ÇOŞKULU FENER ALAYI İLE KUTLADILAR

 

(Görüntülü) BÜYÜK ZAFERİ ÇOŞKULU FENER ALAYI İLE KUTLADILAR

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99’uncu yıl dönümü dolayısıyla Akçakoca’da yüzlerce vatandaşın katılımı ile fener alayı düzenlendi.
  30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99’uncu yıl dönümü dolayısıyla Akçakoca’da yüzlerce vatandaşın katılımı ile fener alayı düzenlendi. Cumhuriyet Halk Partisi Akçakoca İlçe Başkanlığı tarafından saat 20.00 de Çuhallı Çarşısı Osman Gülen Parkı'ndan Cumhuriyet Meydanı'na kadar süren olan Fener Alayı düzenledi.Çok büyük kalabalık topluluğu Osman Gülen parkında toplandı ve Meşaleleri yakarak,ellerinde Türk Bayrakları ile sesli yayın aracı zafer marşları ve şarkıları eşliğinde kortej  yürüyüşü  Merkez Çarşıda  Cumhuriyet meydanında son buldu.İlçe başkanı Tuğrul Abanoz meydanda  bir konuşma yaptı.Fener Alayına Düzce Merkez İlçe başkanı Özcan Dağıstanlının yanısıra eski başkan Mustafa İzgin in de katıldığı Fener Alayın çok çoşkulu geçti.Kortejde küçük çocukların çoğunlukta olması dikkat çektiAkçakoca Cumhuriyet Partsinin düzenlediği Fener alayı vatandaşların çok büyük ilgi göstermesine rağmen,Akçakoca STK, muhtarlar ve diğer siyasi partilerin destek vermemesi çoşkulu kutlamaya gölge düşmesi neden oldu İlçe başkanı Tuğrul Abanoz Fener Alayından sonra Cumhuriyet meydanında yaptığı konuşma metni şöyledir Sevgili Akçakoca'lılar kıymetli misafirler. 99. yıldönümünü ilk günkü gurur ve heyecandan hiçbir şey kaybetmeden aynı duygularla kutladığımız 30 Ağustos Zaferi ile Başkomutan Mustafa Kemal’in önderliğindeki yüce Türk ulusu, emperyalist güçlerin işgalci ordularını, anavatan topraklarından kesin olarak atarak, ebedi özgürlük ve bağımsızlığına kavuşmuştur. Bu Zafer bütün otoritelerin tartışmasız bir askeri deha kabul ettiği Ulu Önder, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk tarafından, Anadolu da sağlanan Milli Birlik ve beraberliğin mutlak bir sonucu olarak kazanılmıştır.   Her safhası tek tek düşünülerek hazırlanan bu zafer, aziz yurduna ve bağımsızlığına kasteden işgal kuvvetleri karşısında Türk Ordusu'nun ortaya koyduğu eşsiz bir eserdir.   Anadolu halkı tek bir yumruk olarak, dış ve iç odakların ihanetleri karşısında ve yokluklar içersinde büyük fedakârlıklarla verdiği kurtuluş savaşında, en son başkomutanlık meydan muharebesini de kazanarak kesin zafere ulaşmıştır. 19 Mayıs 1919 ‘da başlatılan Kurtuluş savaşıyla, istilacı düşman ordusuna üst üste darbeler vurulmuş, ancak yurdumuz (bilgi yelpazesi.net) içerisinde ilerleyen düşmanın vatanın bağrından atılabilmesi için sıra kesin sonuçlu bir harekâta gelmiştir. “Ya İstiklal Ya Ölüm” parolası ile başlayan muharebede elde edilen bu büyük zafer, Türk’ün bağrına dayanan hançerin Ulus’ça sökülmesi, özgürlük ve haysiyetimizi yok etmek isteyenlerin dize getirilmesi destanıdır”   Başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Büyük Önder Atatürk ve Onun silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını, mukaddes vatanımız için canı pahasına görev yapan şehitlerimizi, gazilerimizi ve günümüzde terör eylemlerinde şehit olan Türk Silahlı Kuvvetleri ile güvenlik güçleri mensuplarımızı ve hayatlarını yitiren vatandaşlarımızı saygı ve rahmetle anıyoruz".dedi   HABERİN VİDEOSU AZ SONRA
30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99’uncu yıl dönümü dolayısıyla Akçakoca’da yüzlerce vatandaşın katılımı ile fener alayı düzenlendi.

 

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99’uncu yıl dönümü dolayısıyla Akçakoca’da yüzlerce vatandaşın katılımı ile fener alayı düzenlendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Akçakoca İlçe Başkanlığı tarafından saat 20.00 de Çuhallı Çarşısı Osman Gülen Parkı'ndan Cumhuriyet Meydanı'na kadar süren olan Fener Alayı düzenledi.Çok büyük kalabalık topluluğu Osman Gülen parkında toplandı ve Meşaleleri yakarak,ellerinde Türk Bayrakları ile sesli yayın aracı zafer marşları ve şarkıları eşliğinde kortej  yürüyüşü  Merkez Çarşıda  Cumhuriyet meydanında son buldu.İlçe başkanı Tuğrul Abanoz meydanda  bir konuşma yaptı.Fener Alayına Düzce Merkez İlçe başkanı Özcan Dağıstanlının yanısıra eski başkan Mustafa İzgin in de katıldığı Fener Alayın çok çoşkulu geçti.Kortejde küçük çocukların çoğunlukta olması dikkat çektiAkçakoca Cumhuriyet Partsinin düzenlediği Fener alayı vatandaşların çok büyük ilgi göstermesine rağmen,Akçakoca STK, muhtarlar ve diğer siyasi partilerin destek vermemesi çoşkulu kutlamaya gölge düşmesi neden oldu

İlçe başkanı Tuğrul Abanoz Fener Alayından sonra Cumhuriyet meydanında yaptığı konuşma metni şöyledir

Sevgili Akçakoca'lılar kıymetli misafirler.
99. yıldönümünü ilk günkü gurur ve heyecandan hiçbir şey kaybetmeden aynı duygularla kutladığımız 30 Ağustos Zaferi ile Başkomutan Mustafa Kemal’in önderliğindeki yüce Türk ulusu, emperyalist güçlerin işgalci ordularını, anavatan topraklarından kesin olarak atarak, ebedi özgürlük ve bağımsızlığına kavuşmuştur. Bu Zafer bütün otoritelerin tartışmasız bir askeri deha kabul ettiği Ulu Önder, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk tarafından, Anadolu da sağlanan Milli Birlik ve beraberliğin mutlak bir sonucu olarak kazanılmıştır.

 

Her safhası tek tek düşünülerek hazırlanan bu zafer, aziz yurduna ve bağımsızlığına kasteden işgal kuvvetleri karşısında Türk Ordusu'nun ortaya koyduğu eşsiz bir eserdir.

 

Anadolu halkı tek bir yumruk olarak, dış ve iç odakların ihanetleri karşısında ve yokluklar içersinde büyük fedakârlıklarla verdiği kurtuluş savaşında, en son başkomutanlık meydan muharebesini de kazanarak kesin zafere ulaşmıştır. 19 Mayıs 1919 ‘da başlatılan Kurtuluş savaşıyla, istilacı düşman ordusuna üst üste darbeler vurulmuş, ancak yurdumuz (bilgi yelpazesi.net) içerisinde ilerleyen düşmanın vatanın bağrından atılabilmesi için sıra kesin sonuçlu bir harekâta gelmiştir. “Ya İstiklal Ya Ölüm” parolası ile başlayan muharebede elde edilen bu büyük zafer, Türk’ün bağrına dayanan hançerin Ulus’ça sökülmesi, özgürlük ve haysiyetimizi yok etmek isteyenlerin dize getirilmesi destanıdır”

 

Başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Büyük Önder Atatürk ve Onun silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını, mukaddes vatanımız için canı pahasına görev yapan şehitlerimizi, gazilerimizi ve günümüzde terör eylemlerinde şehit olan Türk Silahlı Kuvvetleri ile güvenlik güçleri mensuplarımızı ve hayatlarını yitiren vatandaşlarımızı saygı ve rahmetle anıyoruz".dedi

 

HABERİN VİDEOSU AZ SONRA

Habere ifade bırak !
Habere Ek Video
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haber380.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.