Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
ASAYİŞ Haber Girişi: 02.08.2022 - 20:47, Güncelleme: 02.08.2022 - 20:49

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN ASAYİŞ HABERLERİ

 

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN ASAYİŞ HABERLERİ

Ülke Genelinde Eş Zamanlı Radarla Hız Denetimi
Dünya genelinde trafik kazalarının başlıca nedenlerinin ilk sırasında “aşırı hız” gelmektedir. Ülkemizde 2021 yılında meydana gelen ölümlü ve yaralanmalı trafik kazaları incelendiğinde %38’inin hız kuralının ihlal edilmesi şeklinde gerçekleştiği anlaşılmaktadır. Hız ihlallerinin önlenmesi ve sürücüleri trafik kural, yasaklama ve kısıtlamalarına uygun şekilde araç kullanmaya yöneltmek amacıyla; 29-30-31 Temmuz 2022 tarihlerinde 3 gün süreyle ülke genelinde eş zamanlı hız denetimleri gerçekleştirildi. 23.471 araç/sürücünün hız ihlalinde bulunduğu tespit edilerek işlem yapıldı. Ülke Genelinde Şehiriçi Toplu Taşıma Araçları Denetimi Gerçekleştirildi   Şehiriçinde ulaşımın, sorunsuz ve güvenli bir şekilde yapılabilmesi, toplu taşıma araçlarının karışmış oldukları trafik kazalarının önlenmesi, yolcu taşımacılığı faaliyetlerinin trafik kurallarına uygun olarak yürütülmesi amacıyla 27-28-29 Temmuz 2022 tarihlerinde “Şehiriçi Toplu Taşıma Araçlarına” yönelik özel denetim gerçekleştirildi.   Yapılan denetimde; 22 bin 360 araç/sürücü kontrol edildi, 384 aracın fenni muayenesinin, 82 aracın ise sigortasının bulunmadığı, 339 aracın ilgili belediyeden izin/ruhsat almadığı veya belirlenen güzergah dışında kullanıldığı, 163 aracın taşıma kapasitesi üzerinde yolcu taşıdığı, 64 aracın yolcu indirme-bindirme kurallarına uymadığı tespit edildi. 2 bin 460 trafik kural ihlali tespit edilerek cezai işlem uygulandı. 197 araç trafikten men edildi. Ülke Genelinde Alkol ve Uyuşturucu/Uyarıcı Madde Denetimi Gerçekleştirildi Alkol ve uyuşturucu/uyarıcı madde kullanımına bağlı meydana gelen trafik kazalarının en aza indirilmesi ve trafik güvenliğinin sağlanması amacıyla 29-31 Temmuz 2022 tarihlerinde ülke genelinde özel denetim gerçekleştirildi.   Yapılan denetimlerde; • 72 bin 837 araç/sürücü denetlendi. • Bin 810 sürücünün alkol etkisinde araç kullandığı tespit edilerek sürücü belgesi geçici olarak geri alındı. • 2 sürücünün ise uyuşturucu ve uyarıcı madde etkisinde araç kullandığı tespit edilerek idari ve adli işlem başlatıldı.    
Ülke Genelinde Eş Zamanlı Radarla Hız Denetimi

Dünya genelinde trafik kazalarının başlıca nedenlerinin ilk sırasında “aşırı hız” gelmektedir. Ülkemizde 2021 yılında meydana gelen ölümlü ve yaralanmalı trafik kazaları incelendiğinde %38’inin hız kuralının ihlal edilmesi şeklinde gerçekleştiği anlaşılmaktadır.

Hız ihlallerinin önlenmesi ve sürücüleri trafik kural, yasaklama ve kısıtlamalarına uygun şekilde araç kullanmaya yöneltmek amacıyla; 29-30-31 Temmuz 2022 tarihlerinde 3 gün süreyle ülke genelinde eş zamanlı hız denetimleri gerçekleştirildi. 23.471 araç/sürücünün hız ihlalinde bulunduğu tespit edilerek işlem yapıldı.

Ülke Genelinde Şehiriçi Toplu Taşıma Araçları Denetimi Gerçekleştirildi

 

Şehiriçinde ulaşımın, sorunsuz ve güvenli bir şekilde yapılabilmesi, toplu taşıma araçlarının karışmış oldukları trafik kazalarının önlenmesi, yolcu taşımacılığı faaliyetlerinin trafik kurallarına uygun olarak yürütülmesi amacıyla 27-28-29 Temmuz 2022 tarihlerinde “Şehiriçi Toplu Taşıma Araçlarına” yönelik özel denetim gerçekleştirildi.

 

Yapılan denetimde;

 • 22 bin 360 araç/sürücü kontrol edildi,
 • 384 aracın fenni muayenesinin, 82 aracın ise sigortasının bulunmadığı,
 • 339 aracın ilgili belediyeden izin/ruhsat almadığı veya belirlenen güzergah dışında kullanıldığı,
 • 163 aracın taşıma kapasitesi üzerinde yolcu taşıdığı,
 • 64 aracın yolcu indirme-bindirme kurallarına uymadığı tespit edildi.
 • 2 bin 460 trafik kural ihlali tespit edilerek cezai işlem uygulandı.
 • 197 araç trafikten men edildi.
 • Ülke Genelinde Alkol ve Uyuşturucu/Uyarıcı Madde Denetimi Gerçekleştirildi
 • Alkol ve uyuşturucu/uyarıcı madde kullanımına bağlı meydana gelen trafik kazalarının en aza indirilmesi ve trafik güvenliğinin sağlanması amacıyla 29-31 Temmuz 2022 tarihlerinde ülke genelinde özel denetim gerçekleştirildi.

   

  Yapılan denetimlerde;

  • 72 bin 837 araç/sürücü denetlendi.

  • Bin 810 sürücünün alkol etkisinde araç kullandığı tespit edilerek sürücü belgesi geçici olarak geri alındı.

  • 2 sürücünün ise uyuşturucu ve uyarıcı madde etkisinde araç kullandığı tespit edilerek idari ve adli işlem başlatıldı.

   

 •  
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haber380.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.