Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
ASAYİŞ Haber Girişi: 19.07.2022 - 19:53, Güncelleme: 19.07.2022 - 19:53

Düzce'de Düzensiz Göçle Mücadeleye Yönelik Uygulama Yapıldı

 

Düzce'de Düzensiz Göçle Mücadeleye Yönelik Uygulama Yapıldı

6458 Sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu Kapsamında Düzce İli, Kaynaşlı İlçesi Üçköprü Köyü Türsan Dinlenme Tesislerinde Kom şube müdürlüğü ekipleri ile yapılan faliyette (15) Afganistan uyruklu düzensiz göçmen tespit edilmiştir.
1. Düzensiz Göçle Mücadeleye Yönelik Türkiye genelinde Yapılan huzur güven uygulamasında  ; 19.07.2022 günü saat:10.00 ’da Düzce İli, Kaynaşlı İlçesi Üçköprü Köyü Türsan Dinlenme Tesislerinde Kom şube müdürlüğü ekipleri ile yapılan faliyette (15) Afganistan uyruklu düzensiz göçmen tespit edilmiştir.  2. Yapılan faaliyette, H.A., S. M., B. M., G. A., M. Ö. ve B. O. (6) Afganistan uyruklu  isimli şahısların uluslararası koruma kimlik belgelerinin bulunduğu, çalışma izinlerinin bulunmadığı tespit edilmiştir. N. İ., A. Ö., A. Ö., E. A., H. E., S.B., S. T., A. R. ve N. R. (9)  Afganistan uyruklu şahısların ise uluslararası koruma kimlik belgelerinin bulunmadığı tespit edilmiş olup,(9) Afgan şahıs hakkında, 6735 ve 6458 SKM. suçundan  idari işlemlere başlanmıştır.  3. Yasadışı yollarla ülkeye giren yabancı 9 Afganistan uyruklu şahıs hakkında, 6458 SKM. suçundan dolayı her birine ayrı ayrı (6.464) TL. olmak üzere toplam 58.176 TL. İdari para cezası ve Türsan Dinlenme Tesisleri hakkında, yasadışı yollarla ülkeye giren yabancı uyruklu şahısları sigortasız olarak çalıştırdığından dolayı 6735 SKM. suçundan tutanak tanzim edilmiş olup, gerekli yasal işlemlerin yapılması maksadıyla Düzce Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’ ne gönderilecektir.  4. Yapılan faaliyet sonucu uluslararası koruma kimlik belgeleri bulunan 6 Afganistan uyruklu şahsa Düzce İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından tebliğ yapılmasına müteakip serbest bırakılmış, uluslararası koruma kimlik belgeleri bulunmayan 9 Afganistan Uyruklu şahıslar ise yapılan işlemlerinin ardından Geri Gönderme Merkezine teslim edilmek üzere Düzce İl Göç İdaresince tahsis edilecek araç ile sevk edilecektir.
6458 Sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu Kapsamında Düzce İli, Kaynaşlı İlçesi Üçköprü Köyü Türsan Dinlenme Tesislerinde Kom şube müdürlüğü ekipleri ile yapılan faliyette (15) Afganistan uyruklu düzensiz göçmen tespit edilmiştir.

1. Düzensiz Göçle Mücadeleye Yönelik Türkiye genelinde Yapılan huzur güven uygulamasında  ; 19.07.2022 günü saat:10.00 ’da Düzce İli, Kaynaşlı İlçesi Üçköprü Köyü Türsan Dinlenme Tesislerinde Kom şube müdürlüğü ekipleri ile yapılan faliyette (15) Afganistan uyruklu düzensiz göçmen tespit edilmiştir. 

2. Yapılan faaliyette, H.A., S. M., B. M., G. A., M. Ö. ve B. O. (6) Afganistan uyruklu  isimli şahısların uluslararası koruma kimlik belgelerinin bulunduğu, çalışma izinlerinin bulunmadığı tespit edilmiştir.
N. İ., A. Ö., A. Ö., E. A., H. E., S.B., S. T., A. R. ve N. R. (9)  Afganistan uyruklu şahısların ise uluslararası koruma kimlik belgelerinin bulunmadığı tespit edilmiş olup,(9) Afgan şahıs hakkında, 6735 ve 6458 SKM. suçundan  idari işlemlere başlanmıştır. 

3. Yasadışı yollarla ülkeye giren yabancı 9 Afganistan uyruklu şahıs hakkında, 6458 SKM. suçundan dolayı her birine ayrı ayrı (6.464) TL. olmak üzere toplam 58.176 TL. İdari para cezası ve Türsan Dinlenme Tesisleri hakkında, yasadışı yollarla ülkeye giren yabancı uyruklu şahısları sigortasız olarak çalıştırdığından dolayı 6735 SKM. suçundan tutanak tanzim edilmiş olup, gerekli yasal işlemlerin yapılması maksadıyla Düzce Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’ ne gönderilecektir. 

4. Yapılan faaliyet sonucu uluslararası koruma kimlik belgeleri bulunan 6 Afganistan uyruklu şahsa Düzce İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından tebliğ yapılmasına müteakip serbest bırakılmış, uluslararası koruma kimlik belgeleri bulunmayan 9 Afganistan Uyruklu şahıslar ise yapılan işlemlerinin ardından Geri Gönderme Merkezine teslim edilmek üzere Düzce İl Göç İdaresince tahsis edilecek araç ile sevk edilecektir.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haber380.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.