Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
DÜZCE YEREL HABER Haber Girişi: 03.09.2021 - 23:28, Güncelleme: 03.09.2021 - 23:28

DÜZCE TİCARET VE SANAYİ ODASINDAN DUYURU

 

DÜZCE TİCARET VE SANAYİ ODASINDAN DUYURU

Düzce Sanayi ve Ticaret Odası Bir Duyuru Yaparak Aşı Olmayan İşçilerden ve İşveren 6 Eylül itibari ile Zorunlu PCR Testi Yaptırmaları Gerekmektedir
Düzce Sanayi ve Ticaret Odası Bir Duyuru Yaparak Aşı Olmayan İşçilerden ve İşveren 6 Eylül itibari ile Zorunlu PCR Testi Yaptırmaları Gerekmektedir Yapılan Açıklamada " İŞVERENLERİN DİKKATİNE Çalışma hayatını düzenleyici, işçi - işveren ilişkilerinde çalışma barışının sağlanmasını kolaylaştırıcı ve koruyucu tedbirler almak, iş sağlığı ve güvenliğini sağlayacak tedbirlerin uygulanmasını izlemek Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı‘nın asli görevleri arasındadır. Bu doğrultuda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca işverenlerin işçilerinden isteyeceği PCR testi ve işçilerini Covid-19 riskleri ve tedbirleri konusunda bilgilendirmesini içeren, 2/9/2021 tarihli genel yazı 81 İl Valiliği’ne gönderilmiştir. Bakanlık, 81 il valiliğine gönderdiği yazıyla, işverenlerin, Covid-19 aşısı olmamış işçileri bilgilendirmesini istedi ve işverenlere, aşı olmamış işçilerden haftada bir kez PCR testi isteme yetkisi tanıdı. COVİD-19 aşısı tamamlanmamış çalışanların ( bilimsel olarak COVİD-19 hastalığı sonrası bağışıklık kabul edilen süre içerisinde olanlar hariç ) varlığı, işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanmasını güçlendirmekte, diğer çalışanların mevcut sağlık ve güvenlik şartlarını kötüleştirerek çalışma barışını bozmaktadır. İşverenler, işyerinde karşılacabilecek sağlık ve güvenlik risklerine yönelik koruyucu ve önleyici tedbirler hakkında çalışanları bilgilendirmekte yükümlüdür. Bu kapsamda; Covid-19 aşısı tamamlanmamış personeller, işyerinde karşılaşabilecekleri söz konusu risk ve tedbirler konusunda ayrıca yazılı olarak bilgilendirilecektir. 2- Bu bilgilendirme sonrasında aşı olmayan personellere, kesin Covid-19 tanısı konması durumunun iş ve sosyal güvenlik mevzuatı açısından olası sonuçları da ayrıca bildirecektir. 3- Covid-19 aşısı olmayan personellerden 6 Eylül
Düzce Sanayi ve Ticaret Odası Bir Duyuru Yaparak Aşı Olmayan İşçilerden ve İşveren 6 Eylül itibari ile Zorunlu PCR Testi Yaptırmaları Gerekmektedir

Düzce Sanayi ve Ticaret Odası Bir Duyuru Yaparak Aşı Olmayan İşçilerden ve İşveren 6 Eylül itibari ile Zorunlu PCR Testi Yaptırmaları Gerekmektedir

Yapılan Açıklamada "

İŞVERENLERİN DİKKATİNE

Çalışma hayatını düzenleyici, işçi - işveren ilişkilerinde çalışma barışının sağlanmasını kolaylaştırıcı ve koruyucu tedbirler almak, iş sağlığı ve güvenliğini sağlayacak tedbirlerin uygulanmasını izlemek Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı‘nın asli görevleri arasındadır.

Bu doğrultuda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca işverenlerin işçilerinden isteyeceği PCR testi ve işçilerini Covid-19 riskleri ve tedbirleri konusunda bilgilendirmesini içeren, 2/9/2021 tarihli genel yazı 81 İl Valiliği’ne gönderilmiştir.

Bakanlık, 81 il valiliğine gönderdiği yazıyla, işverenlerin, Covid-19 aşısı olmamış işçileri bilgilendirmesini istedi ve işverenlere, aşı olmamış işçilerden haftada bir kez PCR testi isteme yetkisi tanıdı.

COVİD-19 aşısı tamamlanmamış çalışanların ( bilimsel olarak COVİD-19 hastalığı sonrası bağışıklık kabul edilen süre içerisinde olanlar hariç ) varlığı, işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanmasını güçlendirmekte, diğer çalışanların mevcut sağlık ve güvenlik şartlarını kötüleştirerek çalışma barışını bozmaktadır.

İşverenler, işyerinde karşılacabilecek sağlık ve güvenlik risklerine yönelik koruyucu ve önleyici tedbirler hakkında çalışanları bilgilendirmekte yükümlüdür.

Bu kapsamda;

Covid-19 aşısı tamamlanmamış personeller, işyerinde karşılaşabilecekleri söz konusu risk ve tedbirler konusunda ayrıca yazılı olarak bilgilendirilecektir.

2- Bu bilgilendirme sonrasında aşı olmayan personellere, kesin Covid-19 tanısı konması durumunun iş ve sosyal güvenlik mevzuatı açısından olası sonuçları da ayrıca bildirecektir.

3- Covid-19 aşısı olmayan personellerden 6 Eylül

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haber380.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.