Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Haber Girişi: 05.10.2021 - 18:19, Güncelleme: 05.10.2021 - 18:28

Düzce İli Halk Oyunları Yöre Derlemesi Yapılacak

 

Düzce İli Halk Oyunları Yöre Derlemesi Yapılacak

Düzce İl Turızm ve Kültür Müdürlüğü koordinasyonunda ve Düzce Belediye Başkanlığının destekleriyle, İlimize özgü halk oyunlarının tespit edilmesi amacıyla oluşturulan "Düzce İli Halk Oyunları Yöre Derlemesi Projesi" çerçevesinde, konusunda uzman kişilerden oluşan çalışma grubu
Düzce İl Turızm ve Kültür Müdürlüğü koordinasyonunda ve Düzce Belediye Başkanlığının destekleriyle, İlimize özgü halk oyunlarının tespit edilmesi amacıyla oluşturulan "Düzce İli Halk Oyunları Yöre Derlemesi Projesi" çerçevesinde, konusunda uzman kişilerden oluşan çalışma grubu, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdür V. Sabahattin PARLAK'ın Başkanlığında, proje yol haritasının belirlenmesi amacıyla  04.10.2021 Pazartesi günü Müdürlüğümüzde ilk toplantı gerçekleştirilmiştir. İlimiz zengin bir kültürel çeşitliliğe sahiptir. Halk mutfağı, halk edebiyatı, el sanatları ve sivil mimari vb. folklorik değerlerimiz gibi halk bilim çalışma konularının birçoğu bu kültürel zenginlik içerisinde kendine yer bulmaktadır. İlimiz için kültürel zenginlik alanlarından bir tanesi de halk oyunlarıdır. Halk oyunları, gerek oyundaki figürler ve müzikler, gerekse oyuncuların giydikleri kıyafetlerin renkleri ve desenleri açısından çok özel bir çalışma alanıdır. Bundan hareketle; İlimize özgü halk oyunlarının tespit edilmesi amacıyla Müdürlüğün koordinasyonunda ve Düzce Belediyesinin destekleriyle "Düzce İli Halk Oyunları Yöre Derlemesi Projesi "ne başlanmıştır. İlgili proje kapsamında Düzce İl Kültür ve Turizm Müdür V. Sabahattin PARLAK’ın başkanlığında, konusunda uzman kişilerden oluşan bir çalışma ekibi oluşturulmuştur. Çalışma ekibi 04.10.2021 tarihinde, proje kapsamında izlenecek yol haritasını belirlemek üzere Müdürlüğünde ilk toplantısını gerçekleştirmiştir.
Düzce İl Turızm ve Kültür Müdürlüğü koordinasyonunda ve Düzce Belediye Başkanlığının destekleriyle, İlimize özgü halk oyunlarının tespit edilmesi amacıyla oluşturulan "Düzce İli Halk Oyunları Yöre Derlemesi Projesi" çerçevesinde, konusunda uzman kişilerden oluşan çalışma grubu

Düzce İl Turızm ve Kültür Müdürlüğü koordinasyonunda ve Düzce Belediye Başkanlığının destekleriyle, İlimize özgü halk oyunlarının tespit edilmesi amacıyla oluşturulan "Düzce İli Halk Oyunları Yöre Derlemesi Projesi" çerçevesinde, konusunda uzman kişilerden oluşan çalışma grubu, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdür V. Sabahattin PARLAK'ın Başkanlığında, proje yol haritasının belirlenmesi amacıyla  04.10.2021 Pazartesi günü Müdürlüğümüzde ilk toplantı gerçekleştirilmiştir.

İlimiz zengin bir kültürel çeşitliliğe sahiptir. Halk mutfağı, halk edebiyatı, el sanatları ve sivil mimari vb. folklorik değerlerimiz gibi halk bilim çalışma konularının birçoğu bu kültürel zenginlik içerisinde kendine yer bulmaktadır. İlimiz için kültürel zenginlik alanlarından bir tanesi de halk oyunlarıdır. Halk oyunları, gerek oyundaki figürler ve müzikler, gerekse oyuncuların giydikleri kıyafetlerin renkleri ve desenleri açısından çok özel bir çalışma alanıdır. Bundan hareketle; İlimize özgü halk oyunlarının tespit edilmesi amacıyla Müdürlüğün koordinasyonunda ve Düzce Belediyesinin destekleriyle "Düzce İli Halk Oyunları Yöre Derlemesi Projesi "ne başlanmıştır. İlgili proje kapsamında Düzce İl Kültür ve Turizm Müdür V. Sabahattin PARLAK’ın başkanlığında, konusunda uzman kişilerden oluşan bir çalışma ekibi oluşturulmuştur. Çalışma ekibi 04.10.2021 tarihinde, proje kapsamında izlenecek yol haritasını belirlemek üzere Müdürlüğünde ilk toplantısını gerçekleştirmiştir.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haber380.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.