Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
DÜZCE YEREL HABER Haber Girişi: 02.12.2021 - 22:02, Güncelleme: 02.12.2021 - 22:02

BAŞKAN ABANOZ SELZEDELERİN İSYANINI ANKARA'YA TAŞIYACAK

 

BAŞKAN ABANOZ SELZEDELERİN İSYANINI ANKARA'YA TAŞIYACAK

Akçakoca Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz, 2019 ve 2021 yıllarında sel felaketi yaşayan Akçakoca'nın Uğurlu, Yenice, Esmahanım, Dilaver ve Küpler köylerin mağduriyetine dikkat çekmek için bır Basın açıklaması yaptı
Akçakoca Cumhuriyet Halk Partisi  İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz, 2019 ve 2021 yıllarında sel felaketi yaşayan Akçakoca'nın Uğurlu, Yenice, Esmahanım, Dilaver ve Küpler köylerin mağduriyetine dikkat çekmek için bır Basın açıklaması yaptı Başkan Abanoz açıklamasında şunlara yer verdi "Sevgili basın mensubu arkadaşlarım. "KAŞ YAPARKEN, GÖZ ÇIKARMAK tam da buna uygun kelime". 2019 ve 2021 yıllarında sel felaketi yaşayan Akçakoca'nın Uğurlu, Yenice, Esmahanım, Dilaver ve Küpler köyleri diken üzerinde. Yapı ve ikamete yasaklı bölge ilan edilen 5 köyün halkı, kendilerine gönderilen tebilagatla büyük bir endişe ve huzursuzluk yaşarken, ne yapacaklarını bilmez halde biz siyasilerden destek bekliyorlar.Afet ve Acil Durumu Yönetimi Başkanlığının kararı ile Uğurlu, Yenice, Esmahanım, Dilaver ve Küpler köyleri "Genel hayata Etkili Afet Bölgesi"sayılarak, Cumhurbaşkanı kararı alındı ve 5 köy alanı Afete maruz bölge , yani yapı ve ikamete yasaklı bölge ilan edildi. Cumhurbaşkanlığının “Afete maruz bölge” kararı doğrultusunda DSİ nin hazırladığı ve dere yataklarından her iki yöne 105 metreyi bulan bölgelerin terki ve  buradaki taşınmazların yıkılmasını öngören 11.07.2021 tarihli jeolojik etüd raporu  doğrultusunda ,Düzce  Valiliği Afet Ve Acil Durum Müdürlüğü'nün  Esmahanım, Uğurlu,Dilaver köyü muhtarlıklarına gönderdiği  tebligat  büyük bir endişe ve huzursuzluk yarattı. Söz konusu köy muhtarlıklarına  Tebligatta,Düzce ilinde 17 Temmuz  2019  ve 06 Temmuz 2021  tarihlerinde meydana gelen aşırı yağışlar nedeniyle  Esmahanım’da  104, Uğurlu’da  126, Dilaver’de 32   ,Küpler’de 14 ve Yenice Köyünde 8 adet olmak üzere, toplamda  286  konutun ve diğer taşınmazlarla birlikte 498  taşınmazın  yıkılması kararının alındığı belirtiliyor. Akçakoca Cumhuriyet Halk Partisi  İlçe Başkanlığı olarak sel felaketinde evlerini kaybeden Esma Hanım, Yenice ve Uğurlu Köyü sel mağdurları, TOKİ’nin kendileri için  ev yapmasına ve yıkılan evleri karşılığında yapılacak olan evden geri ödeme talep etmelerine bir anlam yükleyemedik. Çarşamba günü Ankara'ya ziyaret yapacağız ve genel başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na Afetzede vatandaşlarımızın sorunlarını ve taleplerini kendilerine ileteceğimizi, konunun takipçisi olacağımızı ifade etmek istiyoruz."dedi Cumhuriyet Halk partisi Akçakoca ilçe başkanlığı.
Akçakoca Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz, 2019 ve 2021 yıllarında sel felaketi yaşayan Akçakoca'nın Uğurlu, Yenice, Esmahanım, Dilaver ve Küpler köylerin mağduriyetine dikkat çekmek için bır Basın açıklaması yaptı

Akçakoca Cumhuriyet Halk Partisi  İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz, 2019 ve 2021 yıllarında sel felaketi yaşayan Akçakoca'nın Uğurlu, Yenice, Esmahanım, Dilaver ve Küpler köylerin mağduriyetine dikkat çekmek için bır Basın açıklaması yaptı

Başkan Abanoz açıklamasında şunlara yer verdi

"Sevgili basın mensubu arkadaşlarım.

"KAŞ YAPARKEN, GÖZ ÇIKARMAK tam da buna uygun kelime".

2019 ve 2021 yıllarında sel felaketi yaşayan Akçakoca'nın Uğurlu, Yenice, Esmahanım, Dilaver ve Küpler köyleri diken üzerinde. Yapı ve ikamete yasaklı bölge ilan edilen 5 köyün halkı, kendilerine gönderilen tebilagatla büyük bir endişe ve huzursuzluk yaşarken, ne yapacaklarını bilmez halde biz siyasilerden destek bekliyorlar.Afet ve Acil Durumu Yönetimi Başkanlığının kararı ile Uğurlu, Yenice, Esmahanım, Dilaver ve Küpler köyleri "Genel hayata Etkili Afet Bölgesi"sayılarak, Cumhurbaşkanı kararı alındı ve 5 köy alanı Afete maruz bölge , yani yapı ve ikamete yasaklı bölge ilan edildi.

Cumhurbaşkanlığının “Afete maruz bölge” kararı doğrultusunda DSİ nin hazırladığı ve dere yataklarından her iki yöne 105 metreyi bulan bölgelerin terki ve  buradaki taşınmazların yıkılmasını öngören 11.07.2021 tarihli jeolojik etüd raporu  doğrultusunda ,Düzce  Valiliği Afet Ve Acil Durum Müdürlüğü'nün  Esmahanım, Uğurlu,Dilaver köyü muhtarlıklarına gönderdiği  tebligat  büyük bir endişe ve huzursuzluk yarattı. Söz konusu köy muhtarlıklarına  Tebligatta,Düzce ilinde 17 Temmuz  2019  ve 06 Temmuz 2021  tarihlerinde meydana gelen aşırı yağışlar nedeniyle  Esmahanım’da  104, Uğurlu’da  126, Dilaver’de 32   ,Küpler’de 14 ve Yenice Köyünde 8 adet olmak üzere, toplamda  286  konutun ve diğer taşınmazlarla birlikte 498  taşınmazın  yıkılması kararının alındığı belirtiliyor.

Akçakoca Cumhuriyet Halk Partisi  İlçe Başkanlığı olarak sel felaketinde evlerini kaybeden Esma Hanım, Yenice ve Uğurlu Köyü sel mağdurları, TOKİ’nin kendileri için  ev yapmasına ve yıkılan evleri karşılığında yapılacak olan evden geri ödeme talep etmelerine bir anlam yükleyemedik.

Çarşamba günü Ankara'ya ziyaret yapacağız ve genel başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na Afetzede vatandaşlarımızın sorunlarını ve taleplerini kendilerine ileteceğimizi, konunun takipçisi olacağımızı ifade etmek istiyoruz."dedi

Cumhuriyet Halk partisi Akçakoca ilçe başkanlığı.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haber380.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.