Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
EKONOMİ Haber Girişi: 11.05.2022 - 20:46, Güncelleme: 11.05.2022 - 20:46

ASHB İŞÇİLERİ İÇİN MUTLU SON

 

ASHB İŞÇİLERİ İÇİN MUTLU SON

Öz Sağlık-İş Sendikası ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın üyesi bulunduğu TÜHİS arasında devam eden toplu iş sözleşmesi süreci sonucunda, anlaşma sağlanarak sözleşme imzalandı.
Öz Sağlık-İş Sendikası ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın üyesi bulunduğu TÜHİS arasında devam eden toplu iş sözleşmesi süreci sonucunda, anlaşma sağlanarak sözleşme imzalandı. Sendikanın dik duruşu ile alınan grev kararının ardından, 26 bin Sosyal hizmet işçisinin heyecanla beklediği toplu iş sözleşmesi, tarafların sağduyulu yaklaşımları neticesinde TÜHİS ile imzalandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda düzenlenen imza törenine; Genel Başkanı Devlet Sert’in yanı sıra, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, Genel Başkan Yardımcılarımız Adem Yavuz, Mustafa Özüpek, Remzi Karataş, Süleyman Doğan, Bakanlık yetkilileri, TÜHİS yönetici-uzmanları ile Sendikamızın TİS Mevzuat Uzmanları Emre Kılıç ve Ecrin Ferah katıldı. 26 bin sosyal hizmet işçisini kapsayacak olan toplu iş sözleşmesi, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Aslan ve Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Devlet Sert tarafından imzalandı. Pandemi sürecinde ağır şartlar altında görev bilinci içerisinde özverili bir şekilde 7-10-14-21 gün ve 24 saat dezavantajlı gruplara, yaşlı, engelli ve çocuklarımıza hizmet veren sosyal hizmet işçisi için, sorumluluk tazminatı ve yol ücreti maddeleri olmak üzere benzeri birçok madde işçi lehine düzenlenmiş, bakım elemanları için %7 iş pirimi ve %2 gece zammı, tayin, becayiş ve refakat izni hükümleri ilk defa sözleşmeye eklenmiştir. Söz konusu sözleşme ile işçiler haklarına kavuşurken, geleceğin temelleri de atılmış oldu. Ayrıca Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert’in başkanlığında Sendikamız Genel Başkan Yardımcıları ve TİS uzmanlarımızın katılımıyla, TÜHİS Genel Merkezi’nde imza töreni düzenledi.
Öz Sağlık-İş Sendikası ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın üyesi bulunduğu TÜHİS arasında devam eden toplu iş sözleşmesi süreci sonucunda, anlaşma sağlanarak sözleşme imzalandı.

Öz Sağlık-İş Sendikası ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın üyesi bulunduğu TÜHİS arasında devam eden toplu iş sözleşmesi süreci sonucunda, anlaşma sağlanarak sözleşme imzalandı.

Sendikanın dik duruşu ile alınan grev kararının ardından, 26 bin Sosyal hizmet işçisinin heyecanla beklediği toplu iş sözleşmesi, tarafların sağduyulu yaklaşımları neticesinde TÜHİS ile imzalandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda düzenlenen imza törenine; Genel Başkanı Devlet Sert’in yanı sıra, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, Genel Başkan Yardımcılarımız Adem Yavuz, Mustafa Özüpek, Remzi Karataş, Süleyman Doğan, Bakanlık yetkilileri, TÜHİS yönetici-uzmanları ile Sendikamızın TİS Mevzuat Uzmanları Emre Kılıç ve Ecrin Ferah katıldı.

26 bin sosyal hizmet işçisini kapsayacak olan toplu iş sözleşmesi, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Aslan ve Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Devlet Sert tarafından imzalandı.

Pandemi sürecinde ağır şartlar altında görev bilinci içerisinde özverili bir şekilde 7-10-14-21 gün ve 24 saat dezavantajlı gruplara, yaşlı, engelli ve çocuklarımıza hizmet veren sosyal hizmet işçisi için, sorumluluk tazminatı ve yol ücreti maddeleri olmak üzere benzeri birçok madde işçi lehine düzenlenmiş, bakım elemanları için %7 iş pirimi ve %2 gece zammı, tayin, becayiş ve refakat izni hükümleri ilk defa sözleşmeye eklenmiştir.

Söz konusu sözleşme ile işçiler haklarına kavuşurken, geleceğin temelleri de atılmış oldu.

Ayrıca Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert’in başkanlığında Sendikamız Genel Başkan Yardımcıları ve TİS uzmanlarımızın katılımıyla, TÜHİS Genel Merkezi’nde imza töreni düzenledi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haber380.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.